Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından iş kazalarının önlenmesi amacıyla 2003 yılından bu yana Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü olarak geçen 28 Nisan’ı, video konferans yolu ile genel merkez, istasyon ve tesis çalışanlarıyla birlikte kutladı.

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü, geçen sene olduğu gibi bu sene de pandemi koşulları nedeniyle video konferans yöntemi ile genel merkez, istasyon ve tesis çalışanlarıyla kutladı. Her türlü çalışma ortamında, emniyetli çalışma düzenini sağlayıp, iş faaliyetlerinin daha güvenli bir şekilde sürdürülmesine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen kutlamanın bu seneki teması “Müdahale Etmeye Cesaret Et!” olarak belirlendi. Konferansta tüm çalışanların iş güvenliğine dair konularda aktif rol almasının öneminin altı çizildi. Ayrıca, Covid-19 sürecinde alınan ve son dönemdeki vaka artışları nedeniyle tekrar büyük önem kazanan önlemlere değinildi.

Video konferans üzerinden ofis, istasyon ve tesis çalışanlarının bir araya gelerek kutladığı Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde, Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. üst yönetimi iş emniyeti ve sağlığı açısından bir önceki yılı değerlendirerek, pandemi konjonktüründe alınabilecek önlemlere dair çalışanları bilgilendirdi. Emniyet ve sağlık kültürünü yaymak ve Covid-19 ile mücadelede edinilen tecrübeleri paylaşmak adına bir araya gelen Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. çalışanları arasından, emniyet kültürünü yıl boyunca yaşatan ve bu konuda katkı sağlayan çalışanlara ödülleri verildi.

Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yılmaz, ‘’Tüm dünya olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde emniyet kültürüne dikkat çekmek için bu özel günü tüm çalışanlarımız ile birlikte video konferans yöntemiyle kutladık. Emniyet ve iş güvenliği kültürü bizim için her daim en önemli konu olmuştur. TOTAL İstasyonları olarak emniyet ve iş güvenliğine dair her zaman altını çizdiğimiz ve kurum olarak benimsediğimiz 12 Altın Kural var. Bu kurallar tüm dünya genelinde edinilen tecrübelerle oluşturulmuş kurallardır. Bu sene “Müdahale Etmeye Cesaret Et” teması ile tüm çalışanlarımızın iş güvenliği konusunda geri bildirimlerinin, gerekli noktalarda iş durdurmaya gidebilecek kararlılığı göstermelerinin öneminin altını çizdik; tesislerimizde ve istasyonlarımızda yıl boyunca bu kültürü yaşatan çalışanlarımıza ödül ve plaketler verdik. İş kazası yaşamayan tesislerimizi ve bu tesislerde emniyet ve iş güvenliğine katkı sağlayarak öne çıkan iş arkadaşlarımızı, her sene olduğu gibi onurlandırdık. Ekiplerimizin bilinçli yaklaşımları ve hassasiyetleri, bu süreçlerde de iş güvenliği ve sağlığı konusunda en doğru şekilde hareket etmemizi sağlıyor. Ben de bu vesileyle hem her sektörden çalışanların Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü kutlar hem de kurumumuz bünyesinde büyük bir özenle çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıda, emniyet ve iş güvenliği kültürünün kurum içerisinde yaygınlaşması için çalışan SEÇ-K Müdürü Tolga Kaymaz, “Güzel Enerji Akaryakıt A.Ş. olarak tüm tesislerimiz dünyaca kabul edilmiş SEÇ-K yönetim standartları ile belgelendirilmiştir. Şirketimiz düzenli eğitimler, kapsamlı tatbikatlar ve önleyici bakımlarla desteklediği önlemler sayesinde 2020 yılında da tesislerinde emniyetli operasyonunu sürdürmüştür. Amacımız, 12 Altın Kural’ımızdan ödün vermeden, 2021 senesini de sıfır gün kayıplı iş kazası ile tamamlamak, yönetmelik ve standartlarımız çerçevesinde operasyonlarımızı başarı ile sürdürmektir. Tüm bu önlemlerin yanı sıra hem tesislerimizde hem de istasyonlarımızda Koronavirüs salgını ile mücadeleyi de son bir yıldır olduğu gibi ön planda tutarak, çalışanlarımızı bilgilendirmeye devam edecek, çalışanlarımızın emniyeti ve sağlığı için azami özeni göstereceğiz. ” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Türkiye’de akaryakıt sektörünü Eurodiesel, mobil ödeme, ozonla hijyen gibi birçok ilkle ve yenilikçi teknolojiyle tanıştıran TOTAL İstasyonları, geniş dağıtım ağı ile müşterilerine kaliteli hizmet ve yüksek performanslı ürünler sunuyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir