İkinci el otomotiv sektörünün referans noktaları “2plan” ve “Borusan Araç İhale” işbirliğiyle Sait Halim Paşa Yalısı’nda “Premium” otomobil ihalesi düzenlendi… İhalede değeri 23 milyona ulaşan 25 araç satın alındı.

İkinci el otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan “2plan” ve Borusan Grup şirketlerinden “Borusan Araç İhale” marka ve modelden bağımsız olarak yalnızca “Premium” araçların satışa çıktığı bir ihale düzenledi. Özel davet sistemiyle son kullanıcılar başta olmak üzere kurumsal firmaların da katıldığı ihale, Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti. 250 kişinin katıldığı ihalede 60 adet birbirinden değerli premium ikinci el otomobiller için kıyasıya bir rekabet yaşanırken toplam değeri 23 milyon lirayı bulan 25 araç satıldı.

Borusan Araç İhale sistemi üzerinden üyelerin online olarak da katılma imkanı bulduğu, tamamen Premium otomobiller için Türkiye’de ilk kez gerçekleşen ihaleye Borusan Araç İhale üye şirketlerinin yanı sıra pandemi önlemleri çerçevesinde sınırlı sayıda özel davetli de katılım sağladı. Teklif verme usulüyle yapılan ihalede yaşanan kıran kırana rekabetin sonucunda 2016-2019 model yılı arasında değişen otomobiller için en yüksek teklifi verenler, piyasadan daha uygun fiyata “Premium” araç sahibi olma şansını buldu.

2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, yaptığı açılış konuşmasında “Borusan Araç İhale ile birlikte ilk defa son kullanıcıya da ulaşan premium bir ihale organize ediyoruz. Aslında Borusan Araç İhale uzun yıllardır ihale yapıyor; fakat bu etkinlik son kullanıcıya direkt yapılan ilk ihale olma özelliğini taşıyor. Kurumsal ve güvenli bir ortamda bütün riskleri bertaraf ederek şirketlerin alabildiği araçları avantajlı fiyatlarla artık son kullanıcı da alabiliyor. Güzel bir sonuç aldık ve özel davetlilerin katılımıyla bu iş birliğimizi devam ettirmeyi temenni ediyoruz. Kısıtlı da olsa pazarın hareketliliği için cazip bir opsiyon sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu ise “2022 yılının fiziki ortamda yapılan ilk ihalesi 2plan ve Borusan Araç İhale iş birliği ile yapılmış oldu. Böylece mevcut olan uzun soluklu işbirliğimizi bir adım ileriye taşıdık. Kurumsal müşterilerimizin yanı sıra bugün ilk kez ihalemize sınırlı sayıda kabul ettiğimiz son kullanıcılar da katılıyor. Kurumsal müşterilerimize ek olarak son kullanıcının da benzersiz bir deneyimle premium otomobilleri piyasadan daha uygun fiyata almalarını hedefledik. 2plan iş birliğiyle önümüzdeki günlerde kurumsal yapıda çok daha çeşitli ve çok daha fazla otomobille yine ulaşılabilir rakamlarla ihaleler düzenleyeceğiz” dedi.

Ayrıca, ihaleye katılanlar arasında yapılan çekiliş sonucunda, İzmir Tekinbaş Otomotiv’den Bilal Tekinbaş, Emir Otomotiv’den Muhammed Uzunoğlu ve Maestro Otomotiv’den Engin Yılmaz TAV Passport Kart kazanan isimler oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir