Türkiye akaryakıt sektörünü, 1999 yılında taşıt tanıma vasıtası ile otomasyonla tanıştıran Turpak, geçtiğimiz yıl taşıt tanıma teknolojisi araç montaj süreçlerinde birçok rekoru ardında bıraktı. 2021 yılında, günde ortalama 1.024, haftada ortalama 7 bin 400, ayda 32 bin adet araç montajı gerçekleştiren Turpak, geçtiğimiz yıl 384 bin 500 araca taşıt tanıma teknolojisi montajı yaparak önemli bir rekora imza attı.

1999 yılından bu yana “Taşıt Tanıma Sistemi” vasıtasıyla akaryakıt sektörünü otomasyon teknolojisiyle tanıştıran Turpak, 2021 yılında kırılması zor birçok rekora imza attı. Günde ortalama 1024 adet araca taşıt tanıma sistemi montajı yapan şirket, haftada ortalama 7 bin 400, ayda ortalama 32 bin adet montaj gerçekleştirerek 2021 yılını hedeflerinin yüzde 10 üzerinde, 384 bin 500 adetle kapattı. Araç montajları yoğunlukla Marmara Bölgesi, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirilirken, montajlar 81 ille tüm ülkeyi kapsadı. Montaj süreçlerinde Turpak’ın saha ekibi, 1 yılda tam 2 milyon 24 bin 15 kilometre yol kat etti. 2021 yılının Ocak ayında ise aylık bazda 23 yıllık şirket geçmişinde, aylık bazda 49 bin 872 adet araç montajı yapılarak tüm zamanların rekoru kırıldı. Ayrıca yıl içinde 73 kez bayii eğitimi ve denetimi yapıldı.

Yeni yılda hedefimiz araç montajında rekor tazeleyebilmek

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Turpak CEO’su Tamer Şengönül “Ülkemizde 19 akaryakıt dağıtım şirketinin 6.500 istasyonunda otomasyon hizmeti veren Turpak olarak, çok güçlü bir hizmet altyapısına ve geniş bir ekosisteme sahibiz. Saha ekibimiz, tüm montajlar için 1 yılda tam 2 milyon kilometre yol kat etti. Çok zorlu yol ve doğa koşullarında, pandemi önlemleriyle üst düzeyde güvenliği sağlayarak bu rekora imza atan ekibimize ve Turpak teknolojisine güvenen tüm paydaşlarımıza minnettarız. Tüm dünyanın gıpta ile baktığı yüksek seviyedeki teknolojiyi 25 yıla yakın bir süredir ülkemizde kullanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geldiğimiz noktada, ülke çapında 3,2 milyon araç Turpak teknolojisine sahip taşıt tanıma sistemini kullanıyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz montajlarla akaryakıt sektörüne önemli katma değerler sağladık, bu yılki hedefimiz ise araç montajında rekor tazeleyebilmek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir