Porsche Türkiye, Dünyada ilk 100’de olan 30 ünlü kadın tenisçinin mücadele edeceği Türkiye’nin en büyük tenis turnuvası TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul’un sponsorlarından birisi oldu.

Porsche Türkiye’nin de sponsor olarak destek verdiği WTA 250 turnuvalarının bir ayağı olan TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, ilk kez seyircili olarak 18-24 Nisan tarihleri arasında İstinye’deki Türkiye Tenis Federasyonu İstanbul Tenis Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. 2005 yılından itibaren dünyanın en iyi kadın tenisçilerini ağırlayan İstanbul, bir kez daha önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmış oluyor. 

Daha önce WTA International Tournaments adı altında düzenlenen ve 2021 yılında yapılan düzenlemeyle WTA 250 Tournaments ismini alan kategoride, sporcular 280 sıralama puanını ve toplam 251,750 dolarlık para ödülünü kazanmak için mücadele edecekler.

TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’un 2022 katılımcı listesinde dünya ilk 50’sinden tam 10 oyuncu var. Dünya 23 numarası Veronika Kudermetova (2021 çiftler şampiyonu), dünya 24 numarası Elise Mertens (2021 çiftler şampiyonu) ve son şampiyon dünya 27 numarası Sorana Cirstea katılacak isimlerden bazıları. Dünyanın en iyi kadın tenisçilerinin yanısıra, Türk tenisinin önemli isimleri de İstinye’de korta çıkacak.

 Porsche ve tenis hep yakındı
1978 yılından bu yana Porsche Tennis Grand Prix’e sponsorluk yapan ve 2002 yılından bu yana da organizatörü olan Porsche, Women’s Tennis Association (WTA) ile uzun yıllara dayanan bir işbirliği içinde. Porsche, Shiseido WTA Finalleri için resmi sıralama olan “Porsche Race to Shenzhen” turnuvasının organizatörlüğünü ve isim hakkını elinde tutuyor.

 Porsche’nin bazı ülkelerde otomotiv sponsoru olarak destek verdiği WTA Tour’un İstanbul’daki etkinliğinde de Porsche Türkiye sponsor firmalar arasında yer alıyor. Porsche Türkiye, özellikle tenis sporunda gerçekleştirilen bir çok ulusal ve uluslararası organizasyona sponsor olarak katkıda bulunuyor. 

1973 yılında Billie Jean King tarafından fırsat eşitliği ilkesiyle kurulan Women’s Tennis Association (WTA), profesyonel kadın sporları arasında en önde yer alıyor. Altı kıtada, yaklaşık 30 ülke ve bölgede, 50’den fazla turnuva ve dört Grand Slam’den oluşan WTA Tour, yaklaşık 85 ülkeden 1600’den fazla sporcunun dahil olduğu, dünyanın en tanınmış ve yüksek profilli spor organizasyonlarından biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir