Rolls-Royce, Concorso d’Eleganza Villa d’Este’de son derece özel, gövde yapımı Boat Tail modelinin ikincisini sergiledi.

İlk modeli geçen sene  tanıtılan özel tasarım Boat Tail Cabrio, 20 milyon £ olarak tahmin edilen fiyatıyla tüm zamanların en pahalı Rolls-Royce modeli olmuştu.

Rolls-Royce’un lüks kolu Coachbuild tarafından üretilen üç otomobillik serinin ikincisi olan  araba, işçilik, yoğun ayrıntı ve coşkulu zenginliğin olağanüstü bir karışımı. Özel yapım otomobil, markanın karoser kapasitesinin zirvesini temsil ediyor.

Bir müşteri tarafından babasına ve aile mirasına saygıyla hazırlanan otomobil, sedeften ilham alan benzersiz dış kaplama ve iç detaylara sahip.

Boat Tail, 20. yüzyılın başlarındaki yarış yatlarından ilham alan ayırt edici ana hatlarını oluşturmak için geniş, tek alüminyum levhalardan şekillendirilmiş gövde panelleriyle tamamen el yapımı.

Müşteri, Rolls-Royce Coachbuild Designers’a benzersiz renkleri ve karmaşıklıkları nedeniyle kendi özel koleksiyonundan kişisel olarak seçilen dört inci kabuğundan oluşan bir seçki sundu. 

Kabuklar, Rolls-Royce tarafından şimdiye kadar yaratılmış en karmaşık  kaplamalardan biri olan dış renk için ilham kaynağı oldu. 

Boat Tail’in teknik elyaf alt eşiklerinde pembe altın dokuma bir iplik bulunuyor.

Benzersiz ‘kelebek tasarımı’  süitine ev sahipliği yapan arka güverte, hassas ve sofistike bir görünüm sağlamak için saten fırçalanmış bir yüzey ile pembe altın kaplama ince çizgilerle Royal Walnut ile kaplanmış. 

Yukarıdan bakıldığında, parlak ön ve yan perspektiflerin aksine, buzlu motor kaputu ve dokunsal ahşap arka güvertenin uyumlu bir dengesi ve saten etkisi gözlemleniyor.

Önden bakıldığında, tek bir katı alüminyum kütükten öğütülmüş Pantheon ızgarası, pembe altından yapılmış bir Ecstasy Ruhu ile süsleniyor.

Coachbuild Tasarım Birimi Alex Innes; “Boat Tail, yaratıcılık ve yaratıcı özgürlükte bir adım değişikliğidir. Elle bir motorlu araba inşa etmek, yeni bir keşif ve olasılık alanı sunuyor. 

Normal sanayileşmiş yöntemlerin yasaklayacağı şeyleri başarabilir ve zorlukları çözebiliriz. Bu iki dünyanın hikayesidir: tarihi teknikler ve köklü zanaat ile mümkün kılınan çağdaş tasarımlı modern bir motorlu araba. Gerçekten eşsiz. “Coachbuild, Lüks Bir Ev olarak çalışmalarımızı yeni bir alana taşıyor; sektörümüzün haute couture’udur. Ve bir marka olarak Rolls-Royce için hem köklerimize dönüş hem de geleneksel otomotiv üretiminde imkansızı çarpıcı bir gerçekliğe dönüştürdüğümüz çağdaş bir devrim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir