Doğuş Otomotiv, işveren uygulamalarının değerlendirildiği dünyanın en prestijli kurumsal organizasyonlardan biri olan Brandon Hall Group Excellence Awards’ta iki ödül birden kazandı. 

Doğuş Otomotiv, gerçekleştirdiği farklı insan kaynakları uygulamalarıyla uluslararası alanda da ödül almaya devam ediyor.
 Dünyanın en iyi işverenlerinin değerlendirildiği ve alanında uluslararası anlamda en prestijli kurumsal organizasyonlardan biri olarak kabul edilen “Brandon Hall Group Excellence” ödüllerinde, “Drive” uygulaması ile “En Farklı ve Yenilikçi İnsan Kaynakları Programı” kategorisinde bronz ödülün sahibi olurken, “Dijital Yetkinlik Gelişim Programı’yla da İşin Geleceği alanında “Çalışanlarına Ek Beceriler Kazandırmada En İyi Program” kategorisinde bronz ödül almaya hak kazandı. 

Dünya üzerinde uluslararası alanda farklı ülkelerden birçok şirketin başvurduğu En Farklı ve Yenilikçi İnsan Kaynakları Programı kategorisinde Yetkili Satıcı İK Geliştirme ekibi ödülü; değişen iş ve pazar dinamikleri karşısında, “DRIVE-Doğuş Otomotiv’ in Rotası İnsan ve Eğitim” stratejisiyle hayata geçirdiği insan kaynakları uygulamalarının, yetkili satıcı ve servislerde kurulması, uygulanması, yaygınlaştırılması ve sürdürülebilir hale gelmesi çalışmalarıyla aldı. Kazananlar, ABD- Florida’dan gerçekleştirilen online yayınla açıklandı.

DRIVE-Doğuş Otomotiv’in Rotası İnsan ve Eğitim stratejisiyle, yetkili satıcı ağının insan kaynakları yönetiminde kurumsal yapılarının etkinleştirilmesi ve bunun sonucu olarak da müşteri memnuniyeti ve iş sonuçlarında sürdürülebilir başarı sağlanmasını hedefliyor.

Ayrıca Doğuş Otomotiv’in ana stratejilerinden biri olan dijital dönüşümün getirdiği yeniliklere tüm çalışanlarımızın uyum sağlaması ve dijital dünyanın araçlarını kullanabilmesi konusunda onları desteklemek için hazırlanan “Dijital Yetkinlik Gelişim Programı” ödüle hak kazandı. Bu program içerisinde tüm çalışanlar için hem temel ve hem de uzmanlık alanı olarak sunulan Veri Bilimi, Müşteri Deneyimi UI/UX, ve Robotik Süreç Otomatizasyonu eğitimleri dışında farkındalığı artırmak adına düzenlenen Dijitalleşme üzerine farklı sektör katılımcılarıyla oluşturulan paneller ve iç iletişim boyutunu desteklemesi amacıyla hazırlanan şirket içerisindeki dijital projeler ve gündemdeki konuların paylaşıldığı DGTL-Mag dergi çalışmaları yer alıyor.

Yönetici ve kuruluşlara veri, araştırma, içgörü ve sertifika programları sunan Brandon Hall Group tarafından verilen HCM Excellence Awards, organizasyonları öğrenme ve yetenek açısından ödüllendiren ilk ödül olma özelliğine de sahip. Grup, kurumsal organizasyonlar ve HCM çözüm sağlayıcıları için Öğrenme ve Gelişim, Yetenek Yönetimi, Liderlik Gelişimi, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Yetenek Kazanımı ve İK/İş Gücü Yönetimi alanlarında kanıta dayalı içgörüler sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir