Ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği kullanılması 1 Nisan’da sona eriyor. Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, tüm sürücülere 1 Nisan tarihi itibarıyla kış lastiklerini rafa kaldırarak, yaz lastiklerini kullanmaları yönünde tavsiyede bulunuyor. 

Mevsim ve yol  koşullarına uygun lastik seçimi hem emniyetli bir sürüş için  hem de araç performansı açısından büyük önem taşıyor. 1 Nisan’da yasal sürenin bitmesiyle birlikte sürücülere kış lastiklerini rafa kaldırma zamanı geldiğini hatırlatan Continental, yazın yaz kışın ise kış lastiği kullanılmasını öneriyor. 

Continental’in yaptığı test sonuçları da yazın kış lastiği kullanmanın fren mesafesini artırdığını ve bu farkın toplam trafik güvenliğinde hayati önem taşıdığını kanıtlıyor. +7 derece ve üzeri sıcaklıklarda kış lastiği kullanmak lastikleri çabuk yıpratacağı gibi, araç performansını ve yol tutuşunu olumsuz etkiliyor. 

Yaz lastiklerinin dönme direnci kış lastiklerine oranla daha düşük olduğundan mevsiminde kullanılan yaz lastikleri daha az yakıt harcıyor ve daha az aşınıyor. 

Continental, yüksek teknolojiyle geliştirdiği yaz lastikleriyle bu dönemde sürücülerin yanında yerini alıyor.

Maksimum sürüş konforu için uzmanların seçimi

Continental bu yaz da test şampiyonu PremiumContact 6 ve uzmanlardan “her defasında tam not alan” yaz lastikleri ile sürücülerin yanında olmaya devam edecek. Orta sınıftan SUV araç modellerine kadar tüm binek otomobil sınıfları için geniş bir ürün yelpazesi sunan Continental yaz lastikleri, birinci sınıf güvenlik özelliklerini yüksek konfor seviyesi, hassas direksiyon tepkisi ve iyi çevre performansı ile birleştiriyor. Continental’in bağımsız kuruluşların gerçekleştirdiği birçok lastik testinde “Ekonomi Uzmanı” seçilen PremiumContact 6 lastikleri, sertliği optimize edilmiş özel sırt deseni tasarımı ile sürüş konforunu ve kilometre performansını iyileştiriyor. Ayrıca iç ve dış gürültüyü de yüzde 10 oranında azaltmasıyla öne çıkıyor.

Continental’in önümüzdeki döneme hazırlık yapmak isteyenler için kış ve dört mevsim binek, 4×4 ve SUV lastik grubunda 500 TL’ye varan indirim kampanyası da devam ediyor. İndirim kampanyası ile ilgili detaylı bilgiye https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/kampanyalar adresinden ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir