Kurulduğu günden bu yana geçen 13 yılda 18 şampiyonluk kazanan, bugüne kadar 4 kıta ve 20 ülkede tam 36 yarış pistinde 369 yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek takım olarak sezonun 3. ayak yarışlarına çıkmaya hazırlanıyor. 20 Haziran’da Hollanda’nın Zandvoort Pisti’nde gerçekleşecek mücadelede pistin zorlu yapısı ve bölgenin değişken iklim koşulları dikkat çekiyor.

2008 yılında Borusan Otomotiv tarafından ülkemizde sporun gelişmesi, genç sporcuları desteklemek ve ülkemizi yurt dışında temsil etmek amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 Avrupa Serisi’nin Zandvoort Pisti’nde gerçekleşecek 3. ayak yarışları için son hazırlıklarını yapıyor.

41 otomobil ve 82 sporcunun katılacağı GT4 Avrupa Serisi’nin 3. ayak yarışlarında, 11 kapı numarasıyla Yağız Gedik ve Hasan Tansu, 12 kapı numarasıyla Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler BMW M4 GT4 yarış otomobilleri ile PRO-AM kategorisinde ve genel klasmanda podyum için mücadele edecek. 

Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yapan Zandvoort Pisti, teknik açıdan olduğu kadar iklim koşulları açısından da pilotları en çok zorlayan pistlerin başında geliyor.  20 Haziran Pazar günü birer saat sürecek olan yarışların ilk etabı 11:20 – 12:20, ikinci etabı ise 18:05 – 19:05 saatleri arasında gerçekleşecek. 

GT4 Avrupa Serisi’nin 4. ayak yarışları ise 28-31 Temmuz tarihleri arasında Belçika’nın Spa-Francorchamps Pisti’nde gerçekleşecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir