Sıfır kilometre araç pazarına karşın 15 kat büyüme potansiyeline sahip ikinci el araç pazarında girişimcilik yapmak isteyenleri hedefleyen Yellow Team’in üye sayısı, İstanbul’da 6 ayda 500 kişiye ulaştı. Araç alım satımını bireysel boyutta yapanları mobil bayilik sistemiyle tanıştıran Otomerkezi.net, Yellow Team ile yıl başından bu yana 400 adet araç ticareti gerçekleştirdi. Yellow Team sayesinde üyeler, fiziksel Otomerkezi.net bayileri çatısı altında, bayilerin sahip olduğu kredi ve finansman, sigorta, kasko, garanti, oto ekspertiz ve ücretsiz araç danışmanlığı hizmetleri imkanlarını müşteri portföylerine sunabiliyor ve ayda ortalama 20.000 TL gelir elde edebiliyor.

İkinci el araç sektöründe kurumsallaşma kültürünü yaygınlaştıran Otomerkezi.net’in mobil saha ekibi büyümeye devam ediyor. 6 ayda üye sayısını 500 kişiye ulaştıran Yellow Team “mobil saha ekibi” projesi, otomotiv sektöründe girişimcilik yapmayı hedefleyenleri takıma davet ediyor. İkinci el araç ticaretinin kayıt altına alınması ve belirli standartlara kavuşması amacıyla devreye alınan projeyle ilgili konuşan Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, takım üyelerinin, yılbaşından bu yana 1.500 kişiyle temasa geçtiğini ve yeni bir dijital ikinci el araç ekosisteminin oluştuğunu belirtti.

“Çok gelişmiş bir dijital altyapıya sahibiz”

Karakaş, “Fiziksel Otomerkezi.net bayilerimize yarattığımız, müşteri deneyimini üst düzeyde tutan hizmet imkanlarımız, Yellow Team üyelerine de birçok gelir fırsatı sunuyor.  Takım üyeleri, Otomerkezi.net bayileri çatısı altında gezici saha ekibi olarak, kendi müşteri portföylerine kredi ve finansman, sigorta, kasko, oto ekspertiz, garanti, mini onarım, ücretsiz araç danışmanlığı hizmetlerini sunabiliyor. 500 adetlik araç havuzumuzdan da faydalanarak takas yapabiliyorlar. Böylece birey olarak ayda ortalama 20.000 TL’lik bir gelir elde edebiliyorlar. Tüm bu süreçler, ciddi emekler vererek geliştirdiğimiz online platformumuz üzerinden ilerliyor. Müşterilerin istediği araç

havuzda ya da portföylerinde yoksa, müşteri adına aracı bulup, ekspertiz işlemlerini gerçekleştirip satın alıyorlar. Bu sayede ikinci el ekonomisi kayıt altına alınmış oluyor, araç satın almayı düşünenlerin hayatı kolaylaşıyor, ülkemize de yeni bir istihdam modeli yaratmış oluyoruz. 2022 yılına kadar üye sayımızı 2.000’e çıkarmak istiyoruz.”

“Mobil saha takımı ile bayilerimiz de daha geniş bir kitleye ulaşmış oluyor. İnovasyona yaptığımız yatırımlarla fiziksel bayilerimizi ve girişimcileri dijitalleşme sürecine dahil ediyoruz. İhale modülümüz tüm üyelerimize açık ve her hafta ihaleye çıkan araçları satın alıp, satışa çıkarabiliyorlar. Çok kapsamlı ve gelişmiş bir dijital altyapıya sahibiz. Teknolojiye ve ülkemize yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir