Kurulduğu günden bu yana geçen 13 yıla 18 şampiyonluk sığdıran Borusan Otomotiv Motorsport, ülkemizi GT4 Avrupa Serisi’nde temsil eden ilk ve tek Türk takımı olarak 2021 sezonunun Spa-Francorchamps’ta gerçekleşen 4. ayak yarışlarından iki zaferle döndü. AM kategorisinde çıktığı iki yarışta da birincilik ipini göğüsleyen Cem Bölükbaşı, genel klasmanı ise 11. sırada tamamladı.

2008 yılında Borusan Otomotiv tarafından ülkemizde sporun gelişmesi, genç sporcuları desteklemek ve Türkiye’yi yurt dışında temsil etmek amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 Avrupa Serisi’nin 4. ayak yarışlarında ülkemizi bir kez daha gururlandırdı. 

Belçika’nın Eau Rouge virajıyla bilinen ünlü Spa-Francorchamps pistinde yarışan Borusan Otomotiv Motorsport, takım arkadaşı Berkay Besler’in rahatsızlığı nedeniyle yarışa katılamamasından ötürü, Cem Bölükbaşı’nın performansı ile AM kategorisinde çıktığı iki yarıştan da birinci ayrılmayı başardı. 11 kapı numarasıyla yarışa çıkan Yağız Gedik ve Hasan Tansu ikilisi ise ilk yarışı PRO-AM kategorisinde 7. bitirirken, 2. yarışı yaşadıkları teknik bir problemden dolayı tamamlayamadılar. 

GT4 Avrupa Serisi 5. ayak yarışları 3-5 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Nürburgring Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç ve Glasurit’tir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir