2017 yılında dünyada bir ilke imza atarak Türkiye’de Motorcu Dostu İstasyon konseptini hayata geçiren Aytemiz, her geçen gün büyüyen ve motosiklet sürücüleri tarafından beğenilen konseptini geçtiğimiz günlerde Erdil Yaşaroğlu ile bir film serisinde tanıttı.

Motorcu Dostu İstasyon konsepti, motosiklet kullanıcılarının akaryakıt istasyonlarındaki temel ihtiyaçlarını karşılamak, akaryakıt istasyonlarında iyi hizmet ve kaliteli servis alabilmelerini sağlamak ve yollardaki farkındalıklarını artırmak için Aytemiz tarafından hayata geçirilmiş bir kavram. Hayata geçtiği yıldan itibaren motosiklet tutkunları tarafından çok sevilen ve beğenilen bu konsept, bugün itibariyle 47 ilde ve 157 Aytemiz istasyonunda hizmet vermeye devam ediyor.

Her sene, Motorcu Dostu İstasyon konsepti motosiklet sürücülerinin beklentilerine göre geliştirilmeye ve motosiklet tutkunlarının en çok kullandığı rotalar çerçevesinde de yaygınlaştırılmaya devam ediyor. Aytemiz, bu sene Motorcu Dostu İstasyon konseptini tanıtmak için ünlü karikatürist ve motosiklet tutkunu Erdil Yaşaroğlu ile bir araya gelerek bir film serisi yayınladı.

Erdil Yaşaroğlu’nun gözünden Aytemiz Motorcu Dostu İstasyon

Uzun yıllardır motosiklet kullanıcısı olan ve motosiklet ile seyahat etmeyi çok seven ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu, yayınlanan film serisinin ilk bölümünde Motorcu Dostu İstasyon konsepti ile tanışıyor.

Motosiklete özel park alanları, kask ve ekipman koyabilmek için özel kilitli dolaplar, motosiklete yakıt damlamasını ve motosikletin çizilmesini engelleyen koruyucu bez, kaymaz zeminli pompa adası, motosiklet yıkama hizmeti, motosiklet bakım sehpası gibi hizmetleri ile Aytemiz Vaay uygulamasını kendine has eğlenceli tarzı ile izleyiciye anlatıyor.

Motosiklet sürücülerinin gözünden Aytemiz Motorcu Dostu İstasyon

Erdil Yaşaroğlu, Motorcu Dostu İstasyon serisinin ikinci bölümünde ise Aytemiz’e gelen motosiklet kullanıcıları ile tanışıp “Motosiklet kullanıcılarının neden Aytemiz’i seçtiği” ve “Motorculara özel bu hizmetlerden ne kadar memnun olduklarının” yanıtını arıyor.

Motosikletini sık kullananların en çok tercih ettiği marka Aytemiz

Aytemiz olarak yalnızca bir akaryakıt istasyonu değil, yolculuğa konfor katacak tüm unsurları barındıran önemli bir perakende noktası olmayı hedeflediklerini aktaran Aytemiz Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Duygu Deniz Kadıoğlu, “Bu zamana kadar sektörde “şaşırtan hizmetleri ile fark yaratan marka” olma amacıyla geliştirdiğimiz tüm hizmetleri müşterilerin beklenti, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekillendirdik. Motorcu Dostu İstasyonlarımız da bu doğrultuda geliştirdiğimiz çok iyi bir örnek ve sektörde eşi benzeri olmayan, gurur duyduğumuz bir konsept.

Bu konsepti kendi yorumuyla anlatması için bir motosiklet tutkunu olan Erdil Yaşaroğlu’nu Motorcu Dostu İstasyonlarımızdan birine davet ettik ve kendisiyle deneyimlerini izleyicilerle paylaştığı ve istasyona gelen diğer motosiklet sürücülerinin de neden Aytemiz Motorcu Dostu İstasyonlarını tercih ettiklerini anlatan filmler yaptık. Gerçek görüşlerin yer aldığı bu filmlerle amacımız daha fazla motosiklet kullanıcısına ulaşmaktı. Yakın zamanda yaptırdığımız bir araştırma sonucunda da gördük ki motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre şekillendirmeye devam ettiğimiz Motorcu Dostu İstasyon konseptini bilen motosiklet sürücülerinin Aytemiz’i tercih etme oranı %83. Aynı araştırmanın sonucunda, motosikletini sık kullananların en çok tercih ettiği markanın Aytemiz olduğunu görmek de ne kadar doğru bir konsepti hayata geçirdiğimizin güzel bir göstergesi oldu.” dedi.

Zaman tasarrufu yapmak isteyen motosiklet kullanıcılarına kask ve eldiven çıkarmadan ödeme yapma kolaylığı

Araştırmaya katılan motosiklet kullanıcılarının yüzde 74’ü trafiğe takılmamak için motosiklet kullandığını belirtirken, yüzde 40’ı haftada en az 1 veya 2 kez yakıt aldığını belirtti. Bu bilgilerden hareketle zaman tasarrufu yapmak isteyen motosiklet kullanıcılarına kask ve eldiven çıkarmadan ödeme yapma kolaylığı sunduklarını belirten Duygu Deniz Kadıoğlu, “Zaman ve bütçe tasarrufu günümüzün en önemli konularından biri. Bunu bildiğimiz için motosiklet kullanıcılarının da diğer araç kullanıcıları gibi mobil uygulamamız içinde yer alan Vaay ödeme sisteminin sunduğu

avantajlarla hem indirimli hem de hızlı yakıt alabilmelerini sağlıyoruz. Motosiklet sürücülerinin Vaay uygulaması üzerinden satın alacakları yakıta karşılık oluşan kodu, istasyona geldiklerinde pompa görevlisine söylemeleri ya da göstermeleri yeterli oluyor. Böylece yakıt alım işlemlerini hem zaman kaybetmeden ve avantajlı fiyatla yapabiliyor hem de kask ve eldivenlerini çıkarmak zorunda kalmıyorlar” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir