İkinci elin dijital markası Otomerkezi.net, yurt genelinde bayi ağını genişletmeye devam ediyor. Son olarak Denizli’de açılan yeni şubesiyle birlikte 30 hizmet noktasına kavuşan Otomerkezi.net’in CEO’su Muhammed Ali Karakaş, her satılan ikinci el 1000 adet araçtan 1’ini satmayı amaçladıklarını ve kurumsal markalar içerisinde pazar paylarını yüzde 20’ye ulaştırmak istediklerini dile getirdi.

Türkiye’nin ikinci el araç pazarındaki önemli oyuncularından Otomerkezi.net, son olarak Denizli bayisiyle, şube sayısını 30’a ulaştırdı. Dijitalleşme süreçleri kadar, operasyonel süreçlerde de yenilikçi olmanın artık otomotiv sektöründe bir zorunluluk haline geldiğini ifade eden Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, bayi sayılarının kısa sürede artmasının tesadüf olmadığını, yatırımcılara çok ciddi destekler sağladıklarını belirtti.

Satılan 1000 ikinci elden 1’i Otomerkezi.net’ten çıkacak

Yabancı sermayeli birçok kurumsal ikinci el markası içinde yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak dikkat çeken Otomerkezi.net’in, kurumsal marka pazar payını yüzde 20’ye ulaştırmayı hedeflediklerini vurgulayan Karakaş, “Satılan her 1000 ikinci el araçtan 1’inin Otomerkezi.net çatısı altından

çıkmasını amaçlıyoruz. Yeni bir Otomerkezi.net bayisi olmak isteyen yatırımcılara verdiğimiz destekler ise çok ciddi boyutlarda. Örneğin genel merkezimiz, aracını satamayan bayiden, 30’uncu günün sonunda satın aldığı fiyattan satın alabiliyor, satın almayı düşündüğü aracı, bayi yerine yine genel merkez satın alabiliyor ve bayi kar elde edebiliyor. Bayilerimize özel kapalı ihalelerimizde haftalık olarak dijital mezatlarımıza katılabiliyorlar, kredi, sigorta ürünleri ve kiralama ürünlerinde de tüm olanaklarımızı kullanabiliyorlar.” dedi.

Araç seçeneği bol bayi avantajlı konuma geçecek

Otomerkezi.net’in her geçen gün araç yelpazesini genişlettiğini ve geliştirdiğini de dile getiren Karakaş “Her bütçeye uygun, birçok farklı marka ve modelde araç seçeneği sunabilen çok yönlü kurumsal şirketler yeni dönemde avantajlı konuma geçecek. Sıfırdan yatırım maliyetleri gün geçtikçe artan otomotiv sektöründe bunu sağlamanın en hızlı yolu ise mali yönü ve marka algısı güçlü, kurumsal şirketlerin bayi ağına katılmakla mümkün olacak.” açıklamasını yaptı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir