Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında yapılan ve her kesimden ralli sürücüsüne açık tek marka kupası olan Fiesta Rally Cup’ta Ege Rallisi sonrası ve şampiyonların belli olmasına iki yarış kala heyecan ve çekişme tam gaz devam ediyor.

Türk ralli efsanesi Serdar Bostancı ve Castrol Ford Team Türkiye tarafından 2017’den itibaren yeni formatıyla başlatılan ve Ford Fiesta’lar için özel olarak düzenlenen Fiesta Rally Cup’ta şampiyonun belirlenmesi iki yarış kala heyecan hız kesmeden devam ediyor.

Son etaba kadar çekişmenin eksik olmadığı Fiesta Rally Cup – Ege Rallisi ayağında Serhan Türkkan – Koray Akgün ikilisi hızlı tempolarını bu yarışta da sürdürdüler ve yarışı kazanırlarken, R2 grubunun da birincisi olmayı başardılar. Ekip aynı zamanda Ege Rallisi’nin iki çeker ikincisi ve genel klasman altıncısı olmayı da başardı. Geçen yarış yakaladığı yüksek tempoyu bu yarışta da sürdüren Kağan Karamanoğlu – Oytun Albayrak Serhan’ın sadece 27 saniye gerisinde finişe gelmeyi başardılar ve R2T grubunda da birinci oldular.

Yeni Fiesta R1T’leri ile ilk kez Fiesta Rally Cup’ta start alan Ayhan Germirli – Mustafa Nazik ikilisi ilk etaplarda yaşadıkları zaman kayıplarından sonra yeni araçlarına alıştıkça hızlandılar ve genel klasman üçüncüsü oldular. Ekip ST/R1/R1T grubunu da kazanırken, aynı zamanda Şevki Gökerman Ralli Kupasının da birincisi oldular. Her zamanki istikrarlı tempolarını bu yarışta da sergileyen Okan Tanrıverdi – Sevilay Genç ikilisi hem genel klasman dördüncüsü oldular, hem de Şevki Gökerman Ralli Kupası ikincisi olmayı başardılar. Cem Yudulmaz yeni co-pilotu Ali Emre Yılmaz ile yarışı beşinci sırada tamamladı ve yenilenen Fiesta R2T’sine her etap daha fazla alışmaya başladığını gösterdi.

Dört yarış sonrası iki ekibin aynı puanla birinciliği paylaştığı Fiesta Rally Cup liderlik mücadelesinde ilk beş ekip birbirlerini çok az puan farkıyla takip ediyorlar:

1 – And Sunman – Özden Yılmaz                     37,4  puan  

1 – Okan Tanrıverdi – Sevilay Genç                 37,4  puan

3 – Serhan Türkkan – Koray Akgün                 32,0  puan

4 – Tansel Karasu – Yüksel Karasu                  31,6  puan

5 – Kağan Karamanoğlu- Oytun Albayrak       30,0  puan

Fiesta Rally Cup, her yaştan deneyimli pilotları ve gelecek vaat eden genç pilotları profesyonel bir ekibin parçası haline getirmeye devam ediyor. Yüksek bir rekabet ortamı sunan Fiesta Rally Cup’ın bir sonraki ayağı 13-14 Kasımtarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek ve Türkiye Ralli Şampiyonası’na da puan verecek olan Kocaeli Rallisi çatısı altında gerçekleştirilecek. Fiesta Rally Cup detaylı puan durumuna http://fiestarallycup.com/puan-durumu/ linkinden ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir