Formel 1 - Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Großer Preis von São Paulo 2021. Lewis Hamilton Formula One - Mercedes-AMG Petronas Motorsport, São Paulo GP 2021. Lewis Hamilton

2021 Formula 1 sezonunun on dokuzuncu yarışı olan Brezilya Grand Prix’sini, onuncu sıradan yarışa başlayan, Mercedes-AMG Petronas Takımı pilotu Lewis Hamilton kazandı.

2021 Formula 1 sezonunun on dokuzuncu yarışı olan Brezilya Grand Prix’sini Mercedes-AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton kazanırken, Valtteri Bottas da üçüncü oldu. Yarışa onuncu sıradan başlayarak liderliğe uzanan Lewis Hamilton’un Brezilya’daki performansı efsaneler arasına yazıldı. Sadece ilk turda altıncılığa kadar yükselen Hamilton, yarışın bitmesine 13 tur kala da liderliği ele geçirdi ve yarışın sonunda zafere ulaştı.

Formel 1 – Mercedes-AMG Petronas Motorsport, Großer Preis von São Paulo 2021. Lewis Hamilton Formula One – Mercedes-AMG Petronas Motorsport, São Paulo GP 2021. Lewis Hamilton

Bu sonuçla Lewis Hamilton puanını 318.5’e yükselterek şampiyonadaki ikinciliğini koruyor. Valtteri Bottas ise 203 puanla şampiyona üçüncülüğünü sürdürüyor. Mercedes-AMG Petronas ise 521.5’lik puanıyla lider konumda. 

Formula 1 2021 sezonun bir sonraki yarışı 21 Kasım’da Katar’da koşulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir