Pirelli Tedarikçi Ödüllerinin arkasındaki ana kriterler bu yıl, daha sürdürülebilir bir tedarik zinciri, daha düşük COemisyonları, yüksek kalite, inovasyon, hız ve küresel varlık ile çevreye verilen önem gibi parametrelerden oluştu.  

Pirelli her yıl küresel tedarik zincirindeki 14.000’den fazla tedarikçisinden dokuzunu ödüllendiriyor. Tedarikçi Ödülleri, Pirelli’nin daha da sürdürülebilir, yenilikçi ve mümkün olan en üstün kaliteli tedarik zincirine sahip olması konusunda katkılarıyla öne çıkan şirketlere veriliyor.

Pirelli Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ödüller konusunda şu yorumda bulundu: “Son iki yıl tedarikçilerin her şirketin iş başarısında ne kadar önemli bir rol oynadığını açıkça gösterdi. Tedarikçilerimizle paylaştığımız kalite, hız ve şeffaflığa odaklı bir yaklaşım ile devamlı ve sürdürülebilir inovasyon taahhüdü içinden geçtiğimiz son derece zor dönemde bile rekabetçi kalabilmemizi sağladı. Biz de bu nedenle gerçek birer iş ortağı olarak Pirelli’yle bu değerleri paylaşan şirketleri ödüllendirmek istedik.”

Pirelli’nin stratejisi Grubun endüstriyel planındaki hedeflere ulaşmak için yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş kaynaklardan sağlanan yenilikçi malzemelerin kullanımını artırmayı öngören bir yol haritasıyla tedarikçilere bir kez daha aktarıldı. Bu yol haritasına göre 2025 itibarıyla belirli ürün serilerinde %40’tan fazla yenilenebilir ve en az %3 geri dönüştürülmüş malzeme  kullanılması ve fosil kaynaklardan türetilen malzeme içeriğinin %40’ın altına düşürülmesi planlanıyor. 2030 itibarıyla %60’tan fazla yenilenebilir ve en az %7 geri dönüştürülmüş malzeme kullanılacak ve fosil kaynaklı malzeme içeriği %30’dan az olacak. CO2 emisyonlarını 2025 yılında 2018’e kıyasla %9 oranında azaltmak amacıyla iş ortaklarının katkıda bulunması istenen karbonsuzlaştırma süreci, Pirelli’nin tedarik zincirinde sürdürülebilirliği sağlamanın bir başka önemli unsurunu oluşturuyor. İnsan ve işçi haklarına maksimum saygı gösterilmesi, sürdürülebilirlik özel ödülünü kazananın belirlenmesinde göz önünde bulundurulan kriterler arasında yer alıyor. 

Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera ile Satınalma Direktörü Andrea Maganzani son bir yıldır hammadde, hizmet ve makine kategorilerinde öne çıkan dokuz tedarikçiye ödüllerini Pirelli’nin Milano’daki genel merkezinde düzenlenen bir törende takdim etti. 

2021 Pirelli Tedarikçi Ödülü kazanan şirketler:

Doğal kauçuk tedarikçisi Thai Eastern Group Holdings Co (Tayland) Orman Yönetim Konseyi (FSC – Forest Stewardship Council) sertifikalı ilk lastiğin üretiminde oynadığı rolün yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltma ve yenilenebilir kaynaklardan tedarik edilen elektrik kullanımını artırma taahhütleri nedeniyle prestijli “Sürdürülebilirlik” ödülüne layık bulundu. 

Silika tedarikçisi Quechen Silicon Chemical (Çin) “Kalite” kategorisinde ödül aldı. 

Tekstil takviyeleri tedarikçisi Glanzstoff Sicrem (İtalya) FSC Sertifikalı Rayon ile ilk Orman Yönetim Konseyi (FSC – Forest Stewardship Council) sertifikalı lastiğin üretimine katkılarından dolayı “Servis Düzeyi” kategorisinde ödül kazandı. 

Sentetik kauçuk tedarikçisi Synthos (Polonya) “Performans” kategorisinde ödüle  layık bulundu. 

Sentetik kauçuk tedarikçisi Asahi Kasei Corporation (Japonya) “İnovasyon” kategorisinde ödül aldı. 

Kalıp tedarikçisi ve makine üreticisi Himile Science & Technology Co (Çin) “İnovasyon” kategorisinde ödül sahibi oldu.

Uluslararası lojistik ortağı DSV Solutions (İtalya) “Servis Düzeyi” kategorisinde ödül kazandı.  

Dijital dönüşüm danışmanlığı firması Deloitte Consulting (İtalya) “İnovasyon” kategorisinde ödül aldı.

Taşımacılık hizmetleri sağlayıcısı Grupo Drivers (Meksika) “Servis Düzeyi” kategorisinde ödül sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir