2020 yılında meydana gelen İzmir Depremi sonrası İnci GS Yuasa’nın desteğiyle yenilenen AKUT Manisa Lojistik Merkezi; ‘’AKUT Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi’’ adıyla tam bir yıldır hayat kurtarmak için tüm canlılara yardım eli uzatıyor. Geçtiğimiz yıl Manisa’da açılışı gerçekleşen yenilenen lojistik merkezi, depremde eşi ve çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden İnci GS Yuasa çalışanı Mert Küçükyumuk’un anısını yaşatıyor.  

Toplumsal alandaki katkılarını “canlı yaşamını kurtarmak” hedefi çerçevesinde sürdüren İnci GS Yuasa’nın desteğiyle yenilenen, AKUT’un Manisa Lojistik Merkezi; AKUT Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi adını alarak bir yılını tamamladı. 30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen depremin yaralarını sarmak, afetler konusunda toplum bilincini artırmak ve bu konuda somut adımlar atmak hedefiyle yenilenen  AKUT Mert Küçükyumuk Lojistik Merkezi, İnci GS Yuasa’nın desteğiyle bir yıldır etkili faaliyetlerde bulundu. Merkez geçtiğimiz yıldan beri sayısız hayata dokunarak yardıma ihtiyacı olanların yanında oldu. 

AKUT Manisa Gönüllülerinden Hayata Dokunan Çalışmalara

İnci GS Yuasa canlı hayatı kurtarmak misyonuyla uzun yıllardır, Türkiye’nin ilk arama kurtarma sivil toplum kuruluşu AKUT ile iş birliği yaparak çalışmalarına devam ediyor ve özel sektör – STK iş birliğine dikkat çekecek adımlar atarak toplumsal alandaki faaliyetleri destekliyor. Bu hassasiyete sahip kurumlardan biri olan, gönüllük esasıyla çalışan ve toplumsal faydayı odağına alan olan AKUT ise, İnci GS Yuasa’nın enerji sponsorluğunda Manisa ekibiyle 2021 yılı boyunca topluma, insana ve canlılara dokunmaya devam etti. Faaliyetlerine başladığı günden itibaren ‘’hayat kurtarma’’ ruhuyla devam eden AKUT; yıl içerisinde gerçekleştirdiği tahliye ve kurtarma operasyonlarıyla canlı hayatlarına dokundu. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Manavgat’ta meydana gelen orman yangınlarında müdahalelere destek olarak soğutma çalışmalarında aktif bir şekilde rol aldı ve bölgedeki canlıların tahliyesine destek olarak daha fazla kaybın önlenmesini sağladı. Sahadaki çalışmalarını desteklemek ve doğru bir gönüllülük bilinci oluşturmak amacıyla Mert Küçükyumuk Merkezi’nde yıl içerisinde birçok gönüllülük eğitimi verildi. Manisa ekibinde yer alan gönüllüler ile birçok üniversite ve lisede afet bilincini oluşturmak ve gençleri bilgilendirmek amacıyla eğitimler gerçekleştirildi. Merkez, daha fazla canlıya ulaşmak için bu yıl da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.   

Elbirlik: “Bitmeyen enerjimiz ile AKUT’un yanındayız”

AKUT ile hayata geçirdikleri iş birliğinden gurur duyduklarını ifade eden İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik yaptığı açıklamada: “Bizler, İnci GS Yuasa çatısı altında otomotiv ve endüstriyel alanda enerji depolama ürünleri üretiyor ve yüksek teknolojiye sahip üretimimizle ülkemizin geleceğine değerli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Akü sektöründe elde ettiğimiz başarıyı iyilikle taçlandırmak ve enerjimizi topluma da aktarmak amacıyla AKUT gibi gönüllülük esasıyla çalışan ve canlı hayatını kurtarmayı görev edinen bir STK ile iş birliği içerisinde olmaktan mutluyuz. 2020 yılında İzmir’de meydana gelen depremde çalışma arkadaşımız Mert Küçükyumuk’u kaybetmenin üzüntüsünü derinden hissettik. Mert’in adını yaşatmak amacıyla AKUT’un Manisa’daki lojistik yerleşkesini yenilemek için global ortağımız GS Yuasa ve İnci Holding ile tüm İnci Grubu şirketlerinin katkılarıyla fon oluşturduk. Merkeze sağladığımız; teknik ekipman, bina yenileme, araç aküsü gibi desteklerle başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’deki arama ve kurtarma faaliyetlerinde bir katkımız olsun istedik. İnci GS Yuasa çatısı altında çalışmalarına devam eden arkadaşlarımızla gönüllülük esaslı faaliyetlerde birlikte yer almak amacıyla kurumsal yapımızla aksiyonlar aldık. Geleceğe taşıyacağımız önemli adımlarla canlı hayatını kurtarmak için AKUT ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir