Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman bağışı yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri sürüyor. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden “Kaliteli Eğitim” konusunu öncelikli konulardan biri olarak kabul eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2022 yılında toplam 76 adet motor ve 100 adet şanzımanı 22 ildeki teknik lise ve meslek yüksek okullarına hibe etti.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, öğrencilerin güncel teknolojideki ekipmanlarla eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerin arttırılması amacıyla okullara destek olmaya devam ediyor. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye; Elâzığ, Bursa, Malatya, Isparta, İstanbul, Siirt, Kocaeli, Afyon, Bingöl, Antalya, Denizli, Şırnak, Gaziantep, Ordu, Karaman, Edirne, Samsun, Sivas, Adıyaman, Şanlıurfa, Balıkesir ve Hatay illerindeki okullara, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerine katkıda bulunacak motor ve şanzımanları teslim etti.

Motor ve şanzımanların hibe edilmesi ile ilgili olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Erdoğan Şahin, “Eğitime destek anlayışımız ile öğrencilerin donanımlarını, mesleki ve teknik anlamda gelişmelerini önemsiyoruz. Bu bağlamda öğrencilerin bilgi ve becerilerinin gelişimine , mezun olduklarında daha kolay iş edinmelerine katkı sağladığımız için mutluluk duyuyoruz. Güncel teknolojiyi takip edebilecekleri şekilde okullarımıza ekipman desteklerimiz sürecektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir