Premium otomobil üreticisi Lexus, tamamen yeni elektrikli modeli RZ 450e’nin global tanıtımını 20 Nisan’da gerçekleştirecek. Global çapta ürün atağını NX modeliyle başlatan Lexus, bunun devamını tam elektrikli RZ ile devam ettirecek.

“Lexus Sürüş İmzası” felsefesiyle geliştirilen RZ, markanın baştan aşağıya elektrikli olarak üretilen ilk sıfır emisyonlu modeli olacak. Lexus RZ, premium sürüş deneyimi açısından yeni standartları belirleyecek şekilde tasarlandı. Bu sayede sürücüye güven, kontrol ve konforla karakterize edilmiş sezgisel bir sürüş hissi sunulacak.

Dünya prömiyeri öncesinde RZ 450e’nin bazı tasarım detaylarını paylaşan Lexus, yeni modelin ön ve iç tasarımından ipuçları verdi. Akıcı ve dikkat çekici bir ön tasarıma sahip olacak RZ, markanın kendine has ön panjur tasarımını da tam elektrikli araçlara yorumlayarak taşıyacağını gösterdi. Bununla birlikte aracın iç mekanında da, RZ’nin fütüristik kelebek şekilli yeni direksiyon simidi de dikkat çekiyor.

Lexus bu yeni modeli, ilk kez 20 Nisan 2022’de TSİ 13:00’da www.lexus.eu/car-models/rz-announcement sitesinden yayınlanacak bir online tanıtım ile sergileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir