TÜVTÜRK’ün destekçisi olduğu 16’ıncı Europa-Orient / Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin tanıtım toplantısı Belçika’nın Başkenti Brüksel’de gerçekleştirildi.  Avrupa Birliği Parlamento Binası’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Mehmet Kemal Bozay, T.C. Brüksel (Belçika) Büyükelçisi Hasan Ulusoy ve TÜVTÜRK Genel Müdür Yardımcısı Melis Avalin Korkmaz katıldı.  

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın himayesinde TÜVTÜRK’ün desteği ile düzenlenen Europa-Orient / Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi 16’ıncı kez start almaya hazırlanıyor. 

Ralli’nin tanıtım toplantısı 5 Mayıs tarihinde Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği Parlementosu Binası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Mehmet Kemal Bozay, T.C. Brüksel (Belçika) Büyükelçisi Hasan Ulusoy ve TÜVTÜRK Genel Müdür Yardımcısı Melis Avalin Korkmaz katıldı. 

Avrupa’nın önde gelen yarış organizasyonlarından biri olan Ralli, değeri 1.100 Euro’nun altında olan 20 yaş üstü eski otomobillerin yer alabildiği ve hıza dayalı bir yarıştan çok macera severlerin katıldığı bir etkinlik. Rallide bu yıl, 8 ülkeden 40 araç ve 80 yarışmacı yer alıyor. 

Ralli Almanya’dan start alacak

Almanya’nın Tübingen kentinde 7 Mayıs’ta start alacak Ralli’de yarışmacılar Avrupa ve Balkanlar etabının ardından ilk buluşma noktası olan İstanbul’a gelecek. 9-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Türkiye etabının ardından, İsrail ve Filistin rotasına devam edecek olan ralli, 30 Mayıs günü Ürdün’de son bulacak.

Melis Avalin “Trafik güvenliğine dikkat çeken bir organizasyon”

Tanıtım toplantısında konuşan TÜVTÜRK Genel Müdür Yardımcısı Melis Avalin, 11 yıldır aralıksız olarak Ralli’nin destekçisi olduklarını belirterek, “Bugüne kadar Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Ralli’ye yüzlerce insan katıldı. Devletimizin resmi kurumlarının liderliğinde katılımcılara güzel ülkemizin, eşsiz kültürümüzün ve misafirperver insanımızın tanıtımına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Dayanıklılığın ön plana çıktığı dünyanın en eğlenceli otomobil yarışlarından biri. Ralli bir yandan katılımcılara keyifli vakit geçirtirken bir yandan da trafik güvenliğine dikkat çekiyor. Katılan araçların tamamı 20 yaş üzerinde. Modelleri ve yaşları ne olursa olsun, bakımı ve muayenesi tam olan araçların, kusursuz bir şekilde kıtaları geçebildiğini ve binlerce kilometre yapabildiklerini görebiliyoruz. Bu da bize araç muayenesinin ve bakımının önemini bir kez daha gösteriyor” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir