Almanya’nın önde gelen otomotiv dergisi Auto Bild, Goodyear’ın “dinamik üst düzey performans” sunan ödüllü ürünlerine, “En iyi yaz lastiği Goodyear’dan” haberi ile yer verdi. Dergi ayrıca Goodyear’ı “yılın yaz lastiği üreticisi” ödülüne layık gördü.

Goodyear son ödülünü “Goodyear’ın Eagle F1 Asymmetric 6” ürünü ile derginin 13 Nisan 2022 sayısında almıştı. 

Auto Bild1 dergisi ayrıca bundan önce de Goodyear’ın EfficientGrip 2 SUV ve EfficientGrip Performance 2 lastiklerini de ödüle layık görmüştü.

Dergi, “en iyi yaz lastikleri Goodyear’dan” başlıklı incelemesinde, Goodyear’ın yeni lastik modellerine “üst düzey dinamik performans ve gelecek odaklı sürdürülebilirlik” konusunda tam not verdi.

Böylece Goodyear, özellikle 3. Nesil Vector 4Seasons1 modeliyle Auto Bild’in yılın dört mevsim lastik üreticisi ödülünü kazandığı 2020 ve 2021 yılının ardından 2022 yılında da ödül kazanma başarısı gösterdi. 

Goodyear’ın yaz lastiği ürün grubuna eklediği ultra yüksek performanslı (UHP) lastiği Eagle F1 Asymmetric 6, elektrikli araçlar ve mobilitenin geleceği için ıslak ve kuru zemin performansı ile verimliliği bir araya getiriyor.

Goodyear EMEA Bölgesi Teknoloji Direktörü Laurent Colantonio: “Auto Bild’in yılın yaz lastiği üreticisi ödülünü kazanmak gurur verici. Bu ödül, farklı müşteri beklentilerine hitap eden bir yaz lastiği ürün grubu yaratma konusundaki mühendislik çalışmalarımız ve teknolojik ilerlememizin ne kadar doğru yolda olduğunu ortaya koyuyor. Auto Bild’in dört mevsim lastik testlerinde elde ettiğimiz üstün başarıyı da göz önünde bulundurduğumuzda, bu sonuç, Goodyear’ın çok çeşitli koşullarda ve üst düzey verimlilikten zorlu koşullarda performansa kadar birçok parametrede yüksek performans gösterebilen lastikler geliştirme konusundaki uzmanlığının kanıtı niteliğinde.”

(1) Auto Bild 42/2021 ve 41//2020 sayıları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir