Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, Mercedes-AMG ONE için MICHELIN Pilot Sport CUP2 R lastiğini tasarladı. Yeni ve özel bir spor lastik tasarımı olan MICHELIN Pilot Sport CUP2 R, oldukça yüksek bir çekiş gücü ve güçlendirilmiş sürüş hassasiyetine sahip bulunuyor. 

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, en son teknolojileri kullanarak, Mercedes – AMG ONE için ‘MICHELIN Pilot Sport CUP2 R lastiğini geliştirdi. Hem pist hem de yolda benzersiz performans sağlayan MICHELIN Pilot Sport CUP2 R, bu benzersiz otomobil için bir gereklilikten çok daha fazlasını barındırıyor. Bir yandan güvenlik, hassasiyet ve sürüş keyfi sunarken, bir yandan da aracın özellikleriyle tam uyum sağlama özelliği taşıyor. Ayrıca, hız tutkunları sadece pistte kullanım için tasarlanan düz lastik sayesinde zamana karşı da yarışabiliyor. 

Yüksek çekiş gücü ve güçlendirilmiş sürüş hassasiyetine sahip

Michelin ve AMG işbirliği sonucu ortaya çıkan bu özel tasarım lastik, motor sporlarından alınan kauçuk bileşenler, pistte daha uzun süre dayanıklılık sağlamak üzere hem çok yüksek çekiş gücü hem de aşınma direnci kazandırıyor. MICHELIN Pilot Sport CUP2 R – MO1, kauçuk bir bileşenin yanı sıra AMG ONE için geliştirilen topuk bölgesinde avantaj sağlıyor. Bunlar, çok yüksek bir çekiş gücü, yüksek hızlarda mükemmel denge, daha hızlı viraj alma ve viraj çıkışında aşırı yüksek çekiş ve denge sayesinde pistte benzersiz bir sürüş keyfi sağlayarak, aracın bütün potansiyelinden yararlanmaya imkan sağlıyor.  

 Michelin’in geliştirdiği en son teknolojileri bünyesinde barındıran bu lastiğin; direksiyon hareketlerinin yola anında aktarılmasını sağlayan, aramid ve naylondan oluşan hibrit kuşak, lastiğin yönlendirme girdilerine verdiği tepkiyi iyileştiren ve sportif sürüş hissini artıran bir yapısı bulunuyor. Pistte optimum dayanıklılık için aşınma direnci sunan özel bir kauçukla güçlendirilmiş bir dış omuz ve çift bileşenli bir teknoloji ile keskin virajlarda maksimum çekiş sağlamak üzere mükemmel tasarlanmış dış omuzda özel bir kauçuk bileşen ve AMG için bir zorunluluk olan hem pistte hem de yolda sürüş hassasiyeti sağlamak için iç tarafta daha sert elastomer mevcut.

Slick lastik ise pist sürüşü için özel bir kauçuk karışımından yapılırken, bu çözüm, istisnai lastikler yaratmak üzere Michelin tarafından otomobil sporlarında kullanılıyor. Bu sert kauçuk karışımı her pistte tutarlı performansı garanti etmek üzere en yüksek pist sıcaklıklarına uyum sağlıyor. 

 Yeni bir benzersiz ve özel spor lastik tasarımı 

 MICHELIN Pilot Sport Cup2 R lastiği, AMG ONE için özel tasarlanmış lastik yanaklarının rafine estetiğiyle öne çıkıyor. MICHELIN Pilot Sport Cup 2R – MO1’in yan tarafında, “Premium Touch Technology” kaynaklı özel bir tasarım bulunuyor: Mercedes-AMG ONE’ın spor siluetini öne çıkarmak için Michelin tarafından yaratılmış bir “kadife efekti” teknolojisi. Lastiklerde görülen “1”, bu özel lastik için bir imza görevi görüyor. Düz lastiğin yanaklarında resmi Michelin Motor Sporları renkleri bulunuyor. Düz lastikte ayrıca bu otomobilin siluetini barındıran özel ve benzersiz bir tasarım mevcut. Özellikle AMG ONE için tamamen yeni bir ebatta üretilen bu lastik 19 inç ve 20 inç ebatlarında sunuluyor.    

Michelin Supersport OEM Lastik Geliştirme Müdürü Bertrand Fraenkel, “MICHELIN ve AMG bu projede iş birliği içinde program boyunca birlikte çalıştı. Çalışmalar sonucunda Michelin, bu benzersiz aracın potansiyelinin ortaya çıkmasını sağlayan özel ve aşırı yüksek performanslı bir lastik tasarladı” açıklamasında bulunurken, Mercedes – AMG Lastik Geliştirme Müdürü Dirk Heldmann ise “Mercedes-AMG ONE, üst düzey motor sporlarından alınan çok sayıda teknoloji sayesinde oldukça özel bir araç. Dolayısıyla, geliştirme işinin en başından itibaren yol onaylı lastikler için maksimum performansa sahip olmak zorunda olduğu da açıktı. Bu sebeple, MICHELIN Pilot Sport Cup2R’yi özellikle seçtik. Bu lastik slick lastik benzeri bir çekiş seviyesini üstün yol tutuşu ve benzersiz bir tasarımla birleştiriyor. Lastik yanaklarında Mercedes-AMG ONE silueti bulunuyor ve elbette MO1 işareti de mevcut. Bu işaret söz konusu AMG aracı için özel tasarlanmış lastiklere verdiğimiz bir derecedir” açıklamasında bulundu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir