Ülkemiz otomotiv satış sonrası hizmetlerinin gelişiminde önemli roller üstlenen RS Otomotiv Grubu, 1998 yılından bu yana otomotiv satış sonrası alanında faaliyet gösteren Met Teknik’in çoğunluk hissesini satın alarak grup bünyesine kattı.

Otomotiv satış sonrası hizmetlerinin her alanına bu yıl önemli yatırımlarda bulunarak atağa kalkan RS Otomotiv Grubu, Met Teknik’i grup çatısı altına kattı. Şirketin çoğunluk hissesini satın alan RS Otomotiv Grubu, 1998 yılından bu yana faaliyet gösteren ve hizmetten çok eğitim yönüyle öne çıkan Met Teknik ile sadece gruba değil, tüm satış sonrası sektörünün gelişiminde öncü olmayı amaçlıyor.

İmza töreninde dikkat çekici açıklamalar yapan RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, 2007 yılında kurulan Met Teknik Academy’nin, birçok otomobil markasının yetkili servislerinden özel servislere, yüzlerce oto servisine eğitim verdiğini, tarafsızlığı, bağımsızlığı ile şasi ve kaporta onarımı eğitiminde bir marka haline geldiğini söyledi. Ünaldı, devamında “Yıl içinde 70’ten fazla eğitim kursu açan ve 700’den fazla sektör mensubuna eğitim veren Met Teknik Academy, sadece ülkemizde değil, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen sektör çalışanlarına da eğitim veriyor. Adından övgülerle söz edilen Met Teknik ile yeni bir sinerji ortaya koyarak, sektörümüzün en büyük problemi olan kalifiye eleman konusunu aşarak konusunda ihtisas sahibi yeni ustalar kazandıracağız. ” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir