Tüm dünya ve ülkemizin, Koronavirüs salgını sebebiyle tehlikeli sonuç günlerden geçtiği günlerde, faaliyetlerini mensuplarının sağlığını önceliğine alarak sürdüren Tofaş, bugüne dek almış olduğu tedbirlere ilave olarak ortalama 7 bin çalışanına yönelik aşılama uygulamasını devreye alıyor. 16 Haziran tarihinden itibaren başlayacak uygulama ile çalışanlar, Tofaş Fabrikası’nda kurulan esenlik birimlerinde, tıbbi gerekliliklere uygun ve süratli bir halde aşılanabilecek.

Pandemik sürecin başından bu yana, personellerinin sağlığına en çok ölçüde önem veren Tofaş, ortalama 7 bin çalışanını, koronavirüse karşı aşılamak için hazırlanıyor. Tofaş ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği iş donanması çerçevesinde; 16 Haziran tarihinden itibaren, aşılanmamış olan bütün personelin birinci ve ikinci doz aşıları, Bursa’daki Fabrikası’nda görevli sağlık çalışanları tarafından gerçekleştirecek.

Tofaş çalışanlarına özel aşılama işlemi; E-Nabız uygulaması üstünden randevu almaya ihtiyaç duymadan Tofaş Akademi Binası’nda kurulacak olan altı tane sağlık odasında gerçekleştirilecek. Kurulan sıhhat merkezinde, ambulans ve acele vaziyet dahil tüm tedbirler alınacak. Çalışanlar daha önce E-Nabız randevusu almışlarsa; iptalini gerçekleştirmeleri halinde, Tofaş’ta aşı olabilecek. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü resmi kayıtları ile yürütülecek aşılamanın; altı gün içerisinde bitirilmesi öngörülüyor.

Cengiz Eroldu: Çalışma arkadaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak uygulamaları devreye almayı önemsiyoruz.

Konuyu değerlendiren Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Çalışanlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önce geliyor. Covid-19’la mücadele kapsamında hem çalışanlarımızın sağlığını koruyan hem de topluma fayda sağlayan birçok öncü ve yenilikçi çalışmayı hayata geçirdik. Fabrikamızda ve İstanbul’da bulunan Genel Müdürlüğümüzde çalışma düzenimizi sağlık önlemlerinin gerektirdiği normlara uygun hale getirdik. Sosyal mesafe kuralını üretim dahil olmak üzere faaliyetlerimizin her alanında uygularken, hijyen kurallarını maksimum seviyede uyguladık; eş zamanlı olarak uzaktan çalışma yönetimini devreye aldık. Bugün ise tüm Tofaş çalışanlarının iş yerinde aşı olmaları için gereken şartları sağlamış bulunuyoruz. Devreye aldığımız bu sistemle çalışanlarımız için aşılanma sürecini kolaylaştırıyor, benzer kurumsal uygulamalar için de örnek olmayı umuyoruz. Bu süreçte bize destek veren Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Çalışanlarımızın proaktif ve gönüllü çalışmaları ile pandemi sürecinde sağlık ekipmanı ürettik

Açıklamasında pandemi sürecinde yürütülen geçmiş çalışmalara da değinen Cengiz Eroldu, “Sürecin başlangıcında, kendi çalışanlarımızın sağlığı olduğu kadar mücadelenin ön safhalarında bulunan sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını anlamaya ve onları korumaya odaklandık. Çalışanlarımızın proaktif yaklaşımıyla Tofaş ArGe’de ve fabrikamız içerisindeki yetkinliklerimizi kullanarak biyolojik numune alma kabini, entübasyon kabini ve siperlikli maske üretimine geçtik. Bu ekipmanların tasarımlarını değişik şirketlerce de hızla ve standartlara uygun halde üretebilmesine destek olmak amacıyla web sitemizde yayınladık ve kuruluşların üretime geçmesine destek olduk. Tüm çalışanlarımızın durumunu ve pandemi seyrini anlık olarak takip ederek gerekli tedbir ve aksiyonları almaya devam edeceğiz. Sürecin vatanımızda ve dünyada hızla sona ermesini umuyor, tamamımız için sağlıklı günler arzuluyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir