2020 Opel Mokka-e

Alman otomotiv devi Opel, yeni Mokka’yı yüksek verimliliğe sahip benzinli motoru ve 3 farklı donanım seçeneğiyle satışa sundu. Zamanın ötesinde cesur tasarımı, sahip olduğu yenilikçi standart teknolojileri ve zengin sürüş destek sistemleriyle öne çıkan yeni Mokka, Opel markası için birçok ilki temsil ediyor.

Üstün Alman teknolojisini en modern tasarımlarla buluşturan Opel, aktüel tasarım dilini tamamen hayata geçirdiği ilk modeli yeni Mokka’yı Türkiye’de satışa sundu. Zamanın ötesinde yürekli tasarımı, sahip olduğu yeni teknolojileri ve varlıklı sürüş yardımcı sistemleriyle öne çıkan yeni Mokka, Opel markası için birçok ilki temsil ediyor. Yeni Mokka, markanın gelecekteki yüzü Opel Vizör’e ve tamamen dijital Pure Panel kokpite haiz olan ilk model olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkemize, 130 HP gücündeki 1.2 litrelik turbo beslemeli benzinli motor ve AT8 otomatik şanzıman kombinasyonuyla gelen yeni Mokka; Elegance, GS Line ve Ultimate olmak suretiyle üç farklı donanım seçeneğiyle satışa çıkıyor. Yenilikçi tasarımını zengin renk ve jant alternatifleriyle tamamlayan yeni Mokka’da ek olarak, Türkiye’de bir İlk olarak siyah renkli kaput opsiyonu da bulunuyor. Yeni Mokka, 365 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

“Toplam satışlarımızın yüzde 15’inin Mokka’dan gelmesini hedefliyoruz”

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Yeni Mokka, şehirli kitlenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek boyutlara sahip, günlük hayatın parçası olabilecek kompaktlıkta ve konfor unsurlarını üzerinde barındıran bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımıyla tamamen yenilenen Yeni Mokka, teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Boyutlarıyla tam bir şehirli Crossover olduğunu gösteren yeni Mokka’nın, yüksek satış adetleri konusunda bizlere büyük katkılar sağlamasını bekliyoruz. Toplam satışlarımızın yakın ve ileriki dönemde yüzde 15’inin yeni Mokka’dan gelmesini hedefliyoruz. Kısacası, yeni Mokka ürün gamımız içerisinde kuvvetli bir role sahip olacak ve markamıza yeni müşteri kitlelerinin gelmesini sağlayacak. Yeni Mokka, Crossland ve Grandland’den oluşan SUV üçlemesi Opel’i SUV pazarında ilk 5 içerisinde tutacak. Öte yandan, Mokka ve Crossland ikilisinin B-SUV kategorisinde bizi liderliğe taşımasını da hedefliyoruz. Önümüzdeki yılla beraber heyecanla beklenen bataryalı elektrikli modellerimizi pazara sunmak üzere de çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda, Mokka-e 2022’nin ikinci yarısından itibaren Türkiye’de olmasını planladığımız bir ürün” değerlendirmesinde bulundu. Net, yalın ve yürekli: Yeni Opel Vizör Başarılı modelin ikinci nesli her açıdan güçlü ve yenilikçi bir görünüm sunuyor.

2020 Opel Mokka-e

Opel, yeni Mokka ile markayı adeta tekrar keşfediyor.

4,15 metre uzunluk ile kompakt boyutlar, beş kişilik yaşama alanı ve 350 litre bagaj hacmine haiz olan yeni Mokka, 2020’ler süresince yeni Opel modellerinin neye benzeyeceğini aleni, net ve cesur bir halde gözler önüne seriyor. Marka bu tasarım anlayışını ‘saf, hassas ve temel unsurlara odaklanmış’ gibi tasvir ediyor.

Yeni Mokka’nın tasarımı; kısa ön ve arka çıkıntılar, kaslı ve geniş bir duruş, mükemmel beden orantıları ve detaylarla dikkat çekiyor. Opel Vizör, tıpkı tam boy bir kask şeklinde yeni Opel yüzünü tamamen kaplıyor ve araç ızgarasını, farları ve yine tasarlanan Opel Şimşek logosunu tek bir ögede bütünleştiriyor. Alman araba üreticisinin gelecekteki tüm modellerini süsleyecek yeni Opel Şimşek logosu, daha ince halkalar, daha zarif bir duruşla Opel Vizör’deki yerini alıyor. LED farlar yahut bu sınıfta benzersiz olan yeni nesil IntelliLux LED® matrix farlarla tamamlanan Opel Vizör, ileri teknolojileri bir araya getirme fikriyle 2020’li seneler boyunca bütün Opel modellerinin ayırt edici özelliği olmaya devam edeceğini ortaya koyuyor. Markanın yeni yüzü, Opel Design Compass yaklaşımını benimsiyor. Söz Konusu tasarım yaklaşımında iki eksen ortada Opel Şimşek ile kesişirken marka logosu böylece ön plana çıkıyor. En aktüel Opel araçlarının karakteristik tasarım unsurlarından önde gelen kaputtaki çizgiler daha keskin ve daha net uygulanırken, Şimşek ile birleşerek dikey bir eksen belirliyor. Gelecekteki tüm Opel modellerinde de kullanılacak olan kanat şeklindeki LED gündüz farları ise yatay ekseni belirliyor. Aynı tema arka görünümde yeniden ediyor ve Opel Design Compass yaklaşımını otomobilin bütününe taşıyor. Ortadaki Şimşek logosu, yine ortada konumlandırılan model ismi ile bütünlük oluşturuyor. Bu konumlandırma kanat şeklindeki arka stop lambalarının yatay çizgisini, tavan anteninden gelen dikey çizgi ile tampondaki vurgulu kıvrıma bağlıyor.

2020 Opel Mokka-e

Sürücü odaklı “Opel Pure Panel Kokpit” ilk kez yeni Mokka’da

Yalın, net, temele indirgeme felsefesi yeni nesil Mokka’nın iç mekânında da karşımıza çıkıyor. şoför, ilk kez bir Opel modelinde hem tamamen dijital aynı zamanda odaklanmış ileri teknoloji ürünü Opel Pure Panel kokpit ile tanışıyor. İki tane geniş ekrandan oluşan Pure Panel, mimarisi gereği oldukca sayıda düğme ve kumandayı gereksiz kılıyor. Sistem en aktüel dijital teknolojileri kullanıma sunarken, az sayıda düğme, kumanda alt menülere gerek kalmadan dijitalleştirme ve tamamen sezgisel kullanım arasındaki doğru dengeyi sağlıyor.

Yeni Mokka’daki Pure Panel kokpit, Opel’in yenilikçi teknolojileri müşterilerin hayatını kolaylaştırmak için nasıl kullandığını da gözler önüne seriyor. Yeni Mokka’da 7 inç renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Radyo, 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip üst düzen Multimedya Navi Pro olmak üzere değişik multimedya seçenekleri sunuluyor. Ekranlar, yeni Opel Pure Panel ile entegre olup sürücüye dönük olacak biçimde konumlandırılıyor. Böylelikle, 12 inçe kadar uzanan bir dijital gösterge paneli sağlanıyor. Yeni nesil 130 HP’lik benzinli motor yüksek verimlilik ve perfomans sunuyor

Yeni Mokka, yüksek verimlilik seviyesine haiz çoklu enerjili platform CMP (Ortak Modüler Platform) üzerinde yükseliyor. Bu sistem, içten yanmalı motorların yanı sıra batarya elektrikli güç-aktarma sistemlerinin de bir arada üretilmesine imkan tanıyor. Model, vatanımızda ise 130 HP gücünde ve 230 Nm en çok torka sahip 1.2 litrelik turbo beslemeli benzinli motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. 130 HP’lik motor, 0-100 km/s hızlanmasını 9,2 saniyede tamamlıyor ve 200 km/s maksimum hıza ulaşıyor. NEDC normuna gore 100 kilometrede yaklaşık 4,9 lt yakıt tüketip, 111 g/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor. Yeni nesil benzinli motor ek olarak, aracın hafifçe yapısı ile günlük kullanımda akıcı ve kolay bir sürüş sunuyor. Bu motora, uyarlanabilir vites programları ve Quickshift teknolojisine haiz AT8 otomatik şanzıman birlikte rol alıyor. Sürücü isterse direksiyondaki vites değişiklik yapma kulakçıkları ile manuel olarak da vites değiştirebiliyor.

2020 Opel Mokka-e

Yeni teknolojiyi standartlaştırıyor

Opel daha üst çalgı sınıflarından çok sayıda yenilikçi teknolojiyi geniş kitlelerle buluşturma geleneğini yeni Mokka’da da devam ettiriyor. Yeni Mokka, sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu arttıran 16 adet yeni nesil sürüş destek sistemiyle donatılıyor. Bu sistemlerin birçoğu yeni Mokka’da standart olarak yer alıyor. Standart olarak sunulan teknolojiler içinde; yaya algılama özellikli aktif acele fren sistemi, ön çarpışma ikazı, etken şerit takip sistemi, 180 derece panoramik geri görüş kamerası ve trafik işareti tespit sistemi bulunuyor. Dur-kalk özellikli adaptif hız sabitleme sistemi, şerit ortalama özellikli gelişmiş aktif şerit takip sistemi, kör nokta ihtar sistemi, gelişmiş park pilotu gibi birçok ek hususiyet de yeni Mokka’da sürücülere sunuluyor.

Bağlantılı sürüşün tadı yeni Mokka’da

B-SUV segmentine yenilikçi teknolojiler getiren yeni Mokka otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, yağmur ve far sensörü şeklinde sayısız konfor elemanlarıyla donatılıyor. Ayrıca, bütün versiyonlar standart olarak elektrikli el freniyle geliyor. Toplam 14 ayrı LED modülden oluşan akıllı tenvir modları ve göz almayan IntelliLux LED® matrix farlar da yeni Mokka’yı sınıfında benzersiz kılıyor. Yeni Mokka’da şoför ve yolcular, çeşitli multimedya çözümleri sayesinde bağlantılı sürüşün keyfini de çıkarıyor. 7 inç renkli dokunmatik ekrana haiz Multimedya Radyo ya da 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip üst düzen Multimedya Navi Pro olmak suretiyle değişik seçenekler sürücülerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Opel’in yeni Pure Panel’iyle bütünleşen ekranlar, sürücüye dönük olarak konumlandırılıyor. Apple CarPlay ve Android Auto ahenkli multimedya sistemleri sesli emir özelliği ile yaşamı daha da kolaylaştırıyor.

Yeni Mokka’nın en sportif versiyonu GS Line

Yeni Mokka devletimizde Elegance, GS Line ve Ultimate olmak suretiyle üç değişik donanım seçeneğiyle satışa sunuluyor. Opel, GS Line donanım seviyesiyle ilk defa Mokka’nın daha sportif versiyonunu sunuyor. Bu versiyonde, üç-renkli siyah 18 inçlik hafif alaşım jantlar, siyah tavan, siyah yan aynalar ve SUV tasarımında önde ve arka tampon altı kaplamaları sportif bir görünümü bununla beraber getiriyor. Opel Şimşek logosu, Mokka ismi ve Opel Vizör çerçevesi parlak siyah renkte uygulanıyor. Karakteristik kırmızı kapı üzeri dekoru kuvvetli bir kontrast oluşturuyor. İç mekan siyah tavan, alüminyum pedallar ve kırmızı süslemelerle dikkat çekiyor. Premium deri görünümlü yan desteklere haiz siyah koltuklar kırmızı dikişlere ve detaylara sahip olmasıyla tasarımı tamamlıyor. Yeni Mokka’nın tüm versiyonlarında sürücüler gaz ve direksiyon tepkilerini ayarlayan değişik sürüş modlarını da seçebiliyor. Sekiz ileri otomatik şanzımanla birlikte Spor, Eko ve Normal olmak suretiyle üç farklı sürüş modu sunuluyor.

6 değişik renk, 3 tavan rengi ve Türkiye’de ilk siyah kaput opsiyonu

Sürücüler için zengin kişiselleştirme seçeneklerine olanak tanıdıkları olan yeni Mokka’da 6 değişik renk seçeneği, çift renk tavan ve Türkiye’de bir İlk olarak siyah renkli kaput opsiyonu bulunuyor. Sürücüler, yeni Mokka’daki varlıklı renk seçenekleri arasından Alp Beyaz, Kuvars Gri, Elmas Siyah, Matcha Yeşil, Mistik Mavi ve Rubin Kırmızı’yı tercih edebiliyor. Elegance donanımda opsiyonel olarak çift renk tavan (siyah, beyaz ve kırmızı) seçilebilirken, Ultimate donanımdaki ‘Bold Pack’ yani siyah kaput opsiyonu yeni Mokka’ya bambaşka bir hava katıyor. Yeni Mokka, dinamizmini hususi tasarım jantlarına da yansıtıyor. Elegance donanıma haiz yeni Mokka’lar 17 inç alaşımlı çift kollu elmas kesim jantlarla gelirken; GS Line donanımı 18 inç alaşımlı çift kollu üç renkli elmas kesim jantlarla, Ultimate donanımı ise 18 inç alaşımlı çift kollu elmas kesim jantlarla geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir