Renault markasının üstün özelliklerinden yararlanarak, tüm bireysel ve ticari ihtiyaçlara cevap veren Yeni Express Combi ve Express Van 27 Eylül’den itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor. 

Yeni Express Combi ve Express Van modellerinin ihtiyaçlara uygun donanım ve fiyat fayda oranıyla, markanın hafif ticari araç pazarındaki konumunu güçlendireceğini ifade eden Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş:

“Hafif ticari araç pazarı toplam pazardan yüzde 22 pay alıyor. Minivan segmenti ise, yüzde 50’si Combi ve yüzde 12’si Van olmak üzere hafif ticari araç pazarında toplamda yüzde 62’lik bir ağırlığa sahip. Böylesine önemli bir segmentte Renault’nun pratik ve verimli hafif ticari araçları Yeni Renault Express Combi & Express Van boyutları, kolay yüklemeye uygun yapıları, yükleme hacimleri, geniş saklama alanları ve konforlu iç mekanlarıyla her türlü gereksinimi karşılıyor. Renault Ticari ailesinin yeni üyelerinin sınıfında iddialı modüler tasarım özellikleriyle hem iş hem de özel kullanımda işlevselliği en üst seviyeye taşıyarak pazardaki en iyi seçeneklerden olacağına inanıyoruz. Yeni Express’in ardından Renault’nun yenilenen diğer modellerini de Türkiye pazarına sunarak binek otomobil pazarındaki iddiamızı hafif ticari segmentine de taşımak istiyoruz.”

Yükleme kapasitesi ve kolaylığıyla sınıflarında iddialı

Yeni Express Combi ve Express Van, boyutlarıyla öne çıkıyor. Son derece geniş kapı eşikleri ile araç içine erişim kolaylaşıyor. 71,6 cm’lik yan kapı açıklığı sunan modellerden Express Van, segmentinde bu alanda lider konumda bulunuyor. 

Yeni Express Combi 800 litre bagaj hacmiyle işlevselliğini destekliyor. Söz konusu hacim 3 bin litreye kadar çıkabiliyor. 1.189 mm minimum bagaj zemini uzunluğu (arka koltuk sırtlığına kadar) sınıfında iddialı değerler olarak öne çıkıyor.

Yeni Express Combi, toplamda 4 tam boy koltuk ile tüm yolcuları için geniş bir alan ve konfor sunuyor. Arka koltuklar tek parça halinde tamamen katlanarak ek kargo alanı sağlıyor. Yeni Express Combi, yeni iç tasarımıyla ailelere de uygun çözümler sunuyor ve iki arka koltuğun her birinde de ISOFIX bağlantı noktası bulunuyor. Aynı anda iki çocuk oto koltuğu bağlanabiliyor.

4,39 m uzunluğundaki Yeni Express Van, 1,91 m yükleme uzunluğuyla gelişmiş bir işlevsellik sunuyor. Dizel motor 650 kg’a kadar yük taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 48 litre depolama alanı ve 3,3 m³ kargo hacmiyle ihtiyaçlara cevap veriyor. 1,91 metre ile sınıfının en iyi araç uzunluğu ile yükleme uzunluğu değerini sunan yeni Express Van, güvenli ve kolay yükleme için yerde altı, yanlarda dört adet kanca ve yükleme bölümü aydınlatması ile donatılıyor. 3 düğmeli sustalı anahtar uzaktan kapı açma ve kilitleme imkânı sunarken, aracın kargo alanının kilidinin ön kabinden bağımsız olarak açılmasını da sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan kauçuk zemin kaplaması ile işlevsellik daha da artıyor.

Dinamik ve güçlü dış tasarım

Yeni Express Combi ve Express Van; dikey tamponu, yüksek konumlu ön ızgarası, kıvrımlı motor kapağı ve akıcı çizgileriyle güçlü ve dinamik bir görünüm sergiliyor. C formundaki LED farlarıyla, Renault marka kimliğine sadık bir görünüm sunuyor. Yalın tasarım krom süslemeler, kaliteli bir işçilikle tamamlanıyor. 

Ön kapılar ve sürgülü yan kapı ile kavisli hatlar akıcı bir yan görünüm sağlıyor. Dikdörtgen tasarımlı geniş kapı eşiği iç mekân erişimini kolaylaştırıyor. Sağlam yatay kapı kolları, yüzeyle sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor. Kapı eşik koruyucuları gibi aksesuarlar işlevselliği desteklerken, 15 inçlik jantlar görünümü tamamlıyor. Yan aynalar geniş bir görüş açısı sağlıyor. Motor kapağı aerodinamik tasarımıyla yakıt verimliliğini destekliyor. 

Yeni Express Combi ve Express Van yalın bir tasarıma sahip. Yüksek motor kapağı; ön cam sileceklerini, su fıskiyelerini ve menteşeleri gizliyor. Ön çeki demiri sis lambası kapağının içine gizlenirken, ek güvenlik ve hırsızlık koruması için kapıların kilit girişleri de kaldırıldı. 

Renault Ticari ailesinin yeni üyeleri Demir Mavi, Duman Gri, Siyah, Beyaz ve Arsenik Gri renkleriyle sunuluyor. 

 Dikkat çekici iç tasarım

Dış tasarım gibi, iç mekân da birçok depolama alanı ile gelişmiş bir işlevsellik sunan yatay tasarımlı ön konsol sayesinde modern bir görünüm sunuyor. Döşemedeki dayanıklı kumaş ile vücudu destekleyen rahat koltuk sürücü yorgunluğunu azaltmaya yardımcı oluyor.

İç mekân, aracın ferahlığını vurgulayan yalın çizgilere sahip modern bir yatay ön konsol ile donatılıyor. Dekoratif süslemeler iç mekânın daha ferah ve modern hissedilmesini sağlıyor. Ön konsol, direksiyon simidi, klima kumandaları, vites kolu ve iç kapı kollarındaki krom vurgular kalite algısını güçlendiriyor.

Yeni Express Combi ve Express Van güçlendirilmiş bel ve omuz desteğine sahip koltuklar ve modern koltuk başlıklarıyla konforlu bir iç mekân sunuyor. Sürücü koltuk yüksekliği (+/- 40 mm) ve ileri-geri (+/- 110 mm) dışında emniyet kemeri yüksekliğini ve direksiyon yüksekliğini ayarlayarak ideal oturma pozisyonunu belirleyebiliyor. 

Yeni Express Van, sağlam ve kolayca temizlenebilen malzemeyle donatıldı. 

Hayatı kolaylaştıran teknolojiler

Yeni Express Combi ve Express Van’daki bilgi-eğlence ekipmanları üç aşamadan oluşuyor: Standart R&Go radyonun yanı sıra opsiyonel olarak navigasyonlu ya da navigasyonsuz alınabilen Renault EASY LINK multimedya sistemi 8 inç dokunmatik ekran ve Apple CarPlay ile geliyor. Ayrıca akıllı telefon için 15 W gücündeki kablosuz şarj, üç adede kadar USB soketi ve Express Combi’de biri ön koltukların ortasında arka yolcuların da kolaylıkla kullanabileceği mesafede olmak üzere üç adet 12V şarj soketi bulunuyor.

Dört hoparlör ile 8 inçlik renkli dokunmatik ekranlı Renault EASY LINK bilgi-eğlence sistemi, ses tanıma uyumlu kablolu Apple CarPlay sunuyor. 2 ya da 3 boyutlu navigasyon seçeneği, kavşak konumlandırma ve benzeri özelliklerle yönlendirmeyi kolaylaştırıyor. GPS sinyali olmasa bile yönlendirmeye yardımcı olmak için dahili bir jiroskop kullanıyor. 

R&Go radyo, akıllı telefonunuz aracılığıyla sezgisel ve kullanıcı dostu bir şekilde araç ve radyo özelliklerine erişim sağlamak için Bluetooth ve R&Go uygulamasından yararlanıyor.

Ekstra güvenlik için sürüş destek sistemleri

Yeni Express Combi ve Express Van, sürüş güvenliğini önemli ölçüde artıran yeni sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. 

Yeni Express Combi; sürücü, ön yolcu, iki yan ve iki perde hava yastığı olmak üzere toplam altı adet hava yastığı ile gelişmiş güvenlik seviyesi sunulurken ESC özelliği ile geliyor.

Yeni Express Van manevra güvenliği için Geniş Açılı Aynayla donatılıyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen bu ayna, yolcu tarafındaki güneşlik üzerinde bulunuyor. Bu ayna sürücüye sağ kör noktada neler olup bittiğini net bir şekilde gösteriyor ve özellikle kavşaklarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Görüş açısı 30 dereceye yükseltilebiliyor.

Yeni Express Combi ve Express Van’da ayrıca Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Hız Ayar ve Sınırlayıcı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Arka Park Asistanı ve Combi versiyonlarda Geri Görüş Kamerası gibi özellikler de bulunuyor.

Yakıt tasarrufuyla dikkat çeken güçlü motor

Yeni Express Combi ve Express Van, 1.5 dCi 95 bg dizel motorla satışa sunuluyor. Yeni Express, 95 bg dizel motorla 6 vitesli şanzıman sunarken, konsoldan etkinleştirilen Eco-Mode sistemi, ek yüzde 12 yakıt tasarrufu sağlıyor. “Vites Değiştirme Göstergesi”, vites değiştirmek için en iyi zamanın ne zaman olduğunu sürücüye bildiriyor ve böylece yakıtta ekstra yüzde 5 tasarruf sağlanabiliyor.

Fiyatlar

ModelVersiyonListe FiyatıLansmana ÖzelKampanyalı Fiyat
Yeni Express VanJoy 1.5 dCi 95 bg169.900 TL159.900 TL
Yeni Express CombiJoy 1.5 dCi 95 bg194.900 TL182.900 TL
Yeni Express CombiTouch 1.5 dCi 95 bg199.900 TL187.900 TL

Yeni Express Combi Sunulan Ekipmanlar

EXPRESS COMBIJoy (4 kişilik)Touch (4 kişilik)
1.5 Blue dCi 95 bg1.5 Blue dCi 95 bg
   
GÜVENLİK VE SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ  
Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)SS
Acil Fren Destek Sistemi (AFU)SS
Acil Durum Çağrısı (E-CALL))SS
Elektronik Denge Kotrolü (ESC)SS
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)SS
Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder)   SS
Emniyet Kemeri İkaz Uyarısı (4 Koltuk)SS
Hız Ayar ve Sınırlayıcı (Cruise Control)SS
Sürücü ve Yolcu Ön Hava YastığıSS
Sürücü ve Yolcu Yan Hava YastığıSS
Perde Hava YastıklarıSS
Sürücü ve Yolcu Yükseklik Ayarlı Emniyet KemeriSS
Kör Nokta Uyarı SistemiOO
Geri Görüş KamerasıOO
Arka Park AsistanıOS
Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)SS
Ön Yolcu Hava Yastığı İptal KoluSS
Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur SensörüSS
İÇ EKİPMANLAR  
Manuel KlimaSS
Elektrikli ve Isıtmalı Yan AynalarSS
Elektikli Ön Camlar (Sürücü Tarafı Tek Dokunuş)SS
Camlı Sürgülü Kapı (Sol)SS
Camlı Sürgülü Kapı (Sağ)SS
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit SistemiSS
Baş Üstü Saklama AlanıSS
Arka Kayar Kapı Saklama AlanlarıS
Bagaj Bölümü KaplamasıSS
Bagaj PerdesiSS
Sürücü Koltuğu Yükseklik AyarıSS
Ön Kol DayamaSS
Tek Parça Katlanabilir Arka KoltukSS
Chiku Koltuk DöşemeSS
Manuel Kararan İç Dikiz AynasıSS
Yükseklik Ayarlı TEP Suni Deri DireksiyonS
Yükseklik Ayarlı DireksiyonS
Kablosuz Şarj CihazıOO
Ön Koltukların Arkasına Entegre Katlanabilir MasaOS
MULTİMEDYA  
USB ve Bluetooth Bağlantılı Radyo SistemiSS
8″ Dokunmatik Ekran, Bluetooth ve USB bağlantısı, Apple CarPlayOO
8” Dokunmatik Ekranlı Bilgi, Eğlence ve Navigasyon Sistemi, Apple CarPlayOO
2 Adet 12V Şarj Girişi + 3 USB Bağlantısı S
3 Adet 12V Şarj Girişi + 3 USB Bağlantısı S
DIŞ EKİPMANLAR  
Ön Sis FarlarıSS
C Şeklinde Gündüz LED FarlarıSS
Gövde Rengi Ön TamponSS
Gövde Rengi Yan Dikiz AynalarıSS
Tavan BarlarıS
15″ Alüminyum Alaşımlı JantlarS
15″ Çelik Jant KapağıS
3 Düğmeli Geri Çekilebilir AnahtarSS
Yedek LastikSS

Yeni Express Combi Teknik Donanım

EXPRESS COMBİ1,5 Blue dCi 95 bg
 
MOTOR  TİPİ 
Silindir hacmi (cm3)1.461
Çap x Strok (mm) 76 x 80,5
Silindir adedi4
Subap adedi8
Maksimum güç (bg)95
Maksimum güç devri (dev/dak)3.750
Maksimum tork (Nm)240
Maksimum tork devri (dev/dak)2.000
Yakıt tipiDizel
Emisyon normuEuro6dtemp
AdBlueVar
Start&StopVar
Enjeksiyon tipiDirect (Turbo) Common Rail
AKTARMA ORGANLARI 
Vites tipiManuel
Vites sayısı6 ileri
Çekiş tipiÖnden çekiş
PERFORMANS 
Maximum hız (km/s)162
0 – 100 km/s hızlanma (sn)13
DİREKSİYON 
Direksiyon tipiElektrik takviyeli
Direksiyon tur sayısı3,3
İki kaldırım arası dönüş çapı (m)11,1
TÜKETİM DEĞERLERİ* 
Yakıt deposu (l)50
AdBlue deposu (l)17
Ortalama CO2 salımı (g/km)113g/100 km (NEDC)
Ortalama yakıt tüketimi4,4
AĞIRLIKLAR 
Boş Ağırlık (kg) 1304 / 1450
İstiap haddi (kg) 600
ÖLÇÜLER 
Toplam uzunluk (mm) 4.394
Dingil mesafesi (mm) 2.812
Toplam genişlik (aynalar hariç/dahil) (mm) 1.775 / 2.079
Toplam yükseklik (yüksüz halde) (mm) 1.804
Ön dingil uzantısı (mm) 851
Arka dingil uzantısı (mm) 730
Bagaj hacmi (lt) / Arka yolcu koltukları katlandığında (lt) 800 / 3000
YÜRÜYEN AKSAM 
Lastik ebatları 185/65R15
* Yakıt tüketim ve CO2 emisyonu değerleri, 715/2007 mevzuatına göre ölçülmüştür. Bu değerler sürüş şekli, kullanım şartları, yol durumu, donanım,araçtaki yük vb. göre farklılık gösterebilir.
* Boş ağırlık verisi, sürücü hariç (75 kg), sıvılar tam dolu ve yakıt deposu %90 dolu düzeydeki ağırlığı temsil etmektedir. 
* Tabloda yer alan boş ağırlık ve istiap haddi değerleri ilave donanımsız standard araca ait veriler olup, bu veriler üretim toleransları ve araçtaki donanım seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir.

Yeni Express Van Sunulan Ekipmanlar

EXPRESS VANJoy (2 kişilik)
1.5 Blue dCi 95 bg
  
GÜVENLİK VE SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ 
Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)S
Acil Fren Destek Sistemi (AFU)S
Acil Durum Çağrısı (E-CALL))S
Elektronik Denge Kotrolü (ESC)S
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)S
Yokuş Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder)   S
Emniyet Kemeri İkaz Uyarısı (2 Koltuk)S
Hız Ayar ve Sınırlayıcı (Cruise Control)S
Sürücü ve Yolcu Ön Hava YastığıS
Sürücü ve Yolcu Yan Hava YastığıS
Perde Hava YastıklarıS
Sürücü ve Yolcu Yükseklik Ayarlı Emniyet KemeriS
Kör Nokta Uyarı SistemiO
Arka Park AsistanıO
Ön Yolcu Hava Yastığı İptal KoluS
Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur SensörüS
İÇ EKİPMANLAR 
Manuel KlimaS
Elektrikli ve Isıtmalı Yan AynalarS
Elektrikli Ön Camlar (Sürücü Tarafı Tek Dokunuş)S
Camlı Sürgülü Kapı (Sağ)O
Camlı Arka KapılarS
Yükleme Alanı Kauçuk ZeminO
Kancalı Yükleme Alanı (10 adet)S
Geniş Açılı AynaO
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit SistemiS
Yükseklik Ayarlı DireksiyonS
Baş Üstü Saklama AlanıS
Sürücü Koltuğu Yükseklik AyarıS
Ön Kol DayamaS
Inti Koltuk DöşemeS
Manuel Kararan İç Dikiz AynasıS
Kablosuz Şarj CihazıO
MULTİMEDYA 
USB ve Bluetooth Bağlantılı Radyo SistemiS
8″ Dokunmatik Ekran, Bluetooth ve USB Bağlantısı, Apple CarPlayO
8” Dokunmatik Ekranlı Bilgi, Eğlence ve Navigasyon Sistemi, Apple CarPlayO
2 Adet 12V Şarj Girişi + 3 USB Bağlantısı S
DIŞ EKİPMANLAR 
Ön Sis FarlarıS
C Şeklinde Gündüz LED FarlarıS
Sağ Sürgülü KapıS
15″ Çelik Jant KapağıS
3 Düğmeli Geri Çekilebilir AnahtarS
13-PIN Çekme MekanizmasıO
Motor Alt MuhafazasıS
Yedek LastikS

Yeni Express Van Teknik Donanım

EXPRESS VAN1,5 Blue dCi 95 bg
 
MOTOR  TİPİ 
Silindir hacmi (cm3)1.461
Çap x Strok (mm) 76 x 80,5
Silindir adedi4
Subap adedi8
Maksimum güç (bg)95
Maksimum güç devri (dev/dak)3.750
Maksimum tork (Nm)240
Maksimum tork devri (dev/dak)2.000
Yakıt tipiDizel
Emisyon normuEuro6dtemp
AdBlueVar
Start&StopVar
Enjeksiyon tipiDirect (Turbo) Common Rail
AKTARMA ORGANLARI 
Vites tipiManuel
Vites sayısı6 ileri
Çekiş tipiÖnden çekiş
PERFORMANS 
Maximum hız (km/s)162
0 – 100 km/s hızlanma (sn)13
DİREKSİYON 
Direksiyon tipiElektrik takviyeli
Direksiyon tur sayısı3,3
İki kaldırım arası dönüş çapı (m)11,1
TÜKETİM DEĞERLERİ* 
Yakıt deposu (l)50
AdBlue deposu (l)17
Ortalama CO2 salımı (g/km)111g/100 km (NEDC)
Ortalama yakıt tüketimi4,4
AĞIRLIKLAR 
İstiap haddi (kg) 650
ÖLÇÜLER 
Toplam uzunluk (mm) 4.394
Dingil mesafesi (mm) 2.812
Toplam genişlik (aynalar hariç/dahil) (mm) 1.775 / 2.079
Toplam yükseklik (yüksüz halde) (mm) 1.804
Ön dingil uzantısı (mm) 851
Arka dingil uzantısı (mm) 730

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir