Madeni yağ sektörünün lider markalarından Motul, oto servisler ve araç sahipleri ile yeni hizmet modeli Motul Performans Servis’i buluşturdu. Motul Performans Servis noktalarında yer alacak Motul Inject 3’ü 1 Arada Temizleme Sistemi; emme filtresi, yakıt filtresi ve dizel partikül filtresi gibi bileşenleri araçtan sökmeye gerek kalmadan verimli bir şekilde temizlemek için tasarlandı. İçten yanmalı motorlardaki egzoz gazları ve yakıt artıkları enjektörlerin tıkanmasına sebep olurken Motul Inject bu kirliliğin önüne geçiyor. Bu tıkanma özellikle common-rail teknolojisine sahip dizel motorlarda ve GDI motorlarda daha sık meydana geliyor. Şayet gereken temizlik yapılmazsa sonuç, zayıf motor performansı ve artan yakıt tüketimi oluyor. Yeni tanıtılan Motul Inject sistemi, kirli yakıt ve hava giriş sistemlerini etkin bir şekilde temizliyor ve tortuları gideriyor.

MOTUL INJECT, MOTORUNUZUN ESKİ PERFORMANSINA KAVUŞMASINI SAĞLAR

Cihazın çalışma prensibi şu şekildedir: Emme manifoldu enjeksiyonu ve yanma odaları için emme valfleri, enjektörleri çıkarmadan veya motor bileşenlerini sökmeden uygun Motul katkı maddeleri kullanılarak kir ve depozitlerden temizlenir. Bu sistem, çok noktalı, tek noktalı, doğrudan (GDI, FSI) ve common rail sistemleri (HDI, JTD, CDTI, CDI) dahil tüm dizel enjeksiyon sistemlerine ve tüm benzin enjeksiyon sistemlerine bağlanabilir. Bu işlem, tüm binek otomobillerde ve 3,5 tona kadar olan kamyonlarda uygulanabilir. Cihaz, her tür yakıt ve bunların enjeksiyon basınçları için uygundur. Oto servisler bu cihazı Motul Inject 3’ü 1 arada olarak Motul bölge distribütörleri vasıtasıyla satın alabilirler.

SERVİSLER VE ARAÇ SAHİPLERİ İÇİN KAZAN-KAZAN 

Motul Inject, MotulEvo’yu takip eden bir konsept olarak ortaya çıktı. Sistem, araç sahipleri ve servisler için net bir kazan-kazan durumu sağlıyor. Motul Inject, motor ömrünün uzatılmasına yardım ediyor ve motorun daha iyi performans göstermesini sağlıyor. Böylece yakıt tasarrufu sağlanıyor ve düşen emisyonların bir sonucu olarak çevreye verilen zarar azaltılıyor. Servisler, yağ değişimine ek olarak sunabilecekleri basit ve hızlı bu uygulama sayesinde sundukları hizmet yelpazesini genişletmiş oluyor. Bu da daha fazla müşteriye ulaşılmasını sağlıyor. Ayrıca Motul, ortaklarına sistem için çekici bir finansman konsepti ve en önemlisi teknik destek sunuyor.

Cihaza sahip olma koşulları ve detaylı teknik bilgi Motul’ün web sitesinde bilgileri bulunan yaygın distribütör ağından edilebilir. 

MOTUL HAKKINDA

Motul, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, madeni yağ alanında uzman, Fransa merkezli bir üreticidir. Otomotiv, motosiklet, ağır vasıta, marine yağları ve Motul Tech birimi aracılığı ile endüstriyel yağların formülasyonu, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmıştır.

165 yıldan uzun süredir ürünlerinin kalitesi, yenilikçiliği ve motor sporlarındaki etkinliği ile tanınan Motul, ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak da bilinmektedir. 1971 yılında Motul, havacılık endüstrisinden kaynaklanan ester teknolojisini kullanarak otomobil motorları için – 300V olarak ünlenen – %100 sentetik yağ formülasyonunu ilk kez üreten yağ üreticisi olmuştur. Yıllar içinde Motul, yarış dünyasındaki birçok takım ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak geniş tecrübe kazanmış ve onun bu bağlılığı, motor sporlarının teknolojik gelişimine katkıda bulunmuştur.

Motul bugün birçok uluslararası yarış takımı için resmi bir tedarikçi olarak yatırım yapmaya devam etmektedir: Le Mans 24 Saat Yarışı (otomobil ve motosiklet), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), Super GT, Dakar, MotoGP,   World Superbike, World MX, Endurance World Championship, Supercross, IOM TT, Rallycross, F1 Boat yarışı bunlardan sadece bazılarıdır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir