Alman Auto Motor und Sport Dergisi, en yeni yaz lastiği testinde yeni Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 modelini “olağanüstü” olarak değerlendirdi. Dergi, ultra yüksek performanslı (UHP) lastiğin genel performansına ve güvenliğine vurgu yaptı.

Audi A6 test aracıyla 245/45R19 ebadında test edilen Eagle F1 Asymmetric 6, kuru ve ıslak zemin yol tutuş ve fren mesafesi, suda kızaklama direnci, yakıt tüketimi ve yol gürültüsü1 gibi kriterlerde dokuz rakibine karşı değerlendirildi. Ortalama 9,0/10 puanla (“olağanüstü”) derecesi alan tek lastik, Eagle F1 Asymmetric 6 oldu.

Auto Motor und Sport’un test pilotları, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6’nın “kuru zeminde çok kısa fren mesafesi, olağanüstü yol tutuş, yüksek viraj hakimiyeti, sportif ve kolay kontrol edilebilirlik” özelliklerini vurgularken, “ıslak zeminde de güvenli, dinamik ve kontrol edilebilir performans” sergilediğini ifade etti2.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, bir önceki nesline kıyasla kuru zemin performansını, ıslak zeminde frenlemeyi, ıslak zeminde yol tutuşu ve elektrikli araçlara uygunluğu artıran yeni teknolojileriyle sloganının karşılığını veriyor: “Her Şeye Hazır”3.

Eagle F1 Asymmetric 6, 2022 yılının başında 8 farklı ebatla piyasaya sürüldü. Yıl boyunca farklı lastik boyutlarının da çıkarılmasıyla, Eagle F1 Asymmetric 6, 2023’e kadar 17 ile 22 inç arasında en az 40 farklı ebatla satışa sunulacak. 

Goodyear EMEA Bölgesi Teknoloji Direktörü Laurent Colantonio: “Eagle F1 Asymmetric 6’nın ilk büyük testinden başarıyla ayrıldığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Auto Motor und Sport’un verdiği “olağanüstü” puanı, lastiğin kuru ve ıslak zemin koşullarında çok yönlü performansını vurgulayarak, bu lastiğin “Her Şeye Hazır” olduğunu tescilliyor. Goodyear Lüksemburg İnovasyon Merkezi’ndeki (GIC*L) geliştirme ekibimiz yeni malzemeler ve teknolojiler geliştirerek, bu başarılı sonucun elde edilmesine olanak tanıyan ve daha düşük yuvarlanma direnci ve gürültü seviyeleri sayesinde yeni nesil araçlara hazır olan bir lastik yaratmayı başardı.”

(1) Test edilen lastik boyutu: 245/45R19. Test aracı: Audi A6. Sayı: Auto Motor und Sport, 7/2022. Test edilen lastikler: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, Bridgestone Turanza T005, Hankook Ventus S1 evo3, Continental PremiumContact 6, Nexen N’Fera Sport, Nokian Powerproof, Michelin Pilot Sport 4, Falken Azenis FK510, Maxxis Victra Sport 5, GT Radial Sportactive 2.

(2) Almanca aslından çevrilmiştir. 

(3) Volkswagen Golf 8 üzerinde 225/45R17 boyutlu önceki nesil Eagle 1 Asymmetric 5 modeli ile Mireval Test Pistinde yapılan testlere kıyasla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir